האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים יקבלו כסף כדי לעשן סמים

באוניברסיטת איווה שבארה"ב מחפשים סטודנטים המוכנים להשתתף בניסוי, במסגרתו הם יעשנו מריחואנה ויקבלו על כך 600 דולר

מורן ראדה | 21-04-2008 10:38:00

בעוד שבמרבית הפקולטות בישראל יציעו לכם להשתתף בניסויים שנערכים באוניברסיטה בתמורה לשלושים שקל או לנקודת זכות, באיווה שבארה"ב משדרגים את המושג "סיוע למדע" ומציעים לסטודנטים לעשן מריחואנה ולקבל בתמורה 600 דולר. כן, כן, גם לעשן סמים וגם לקבל תשלום על כך.

קבוצת המדענים מאוניברסיטת איווה רוצה לבחון כיצד משפיעה מריחואנה על תפקוד המוח וההכרה, ומכיוון שאין ארוחות חינם, הסטודנטים שייקחו חלק בניסוי יצטרכו להיות מחוברים למערכת הדמיה ממוחשבת ולהשיב על מבחנים שיבדקו את היכולות המתמטיות והמילוליות שלהם.

תשומת לב מרכזית תינתן לשאלה מתי התחיל הנחקר לעשן סמים וכמה זמן הוא כבר עושה זאת. "ההנחה היא שתהיה השפעה גדולה יותר על אנשים שהתחילו לעשן בגיל צעיר וכן על אלו שמעשנים לאורך תקופה ארוכה יותר", מסביר פרופ' רוברט בלוק, החוקר הראשי בפרויקט.

בנוסף, גם סטודנטים שהם ממש לא בעניין של סמים, אבל כן מחבבים אלכוהול וסיגריות, יכולים לקחת חלק בניסוי ולהיות בקבוצת הביקורת.

מי שישתתף במחקר יקבל 20 דולר עבור כל ניסוי ובסופו של דבר, אם לא יבריז מכל הניסויים שיתקיימו, יוכל להרוויח 600 דולר. כמו כן, החוקרים מבטיחים למשתתפים חיסיון מלא מפני רשויות החוק.

פרופ' בלוק ציין כי המחקר יכול להשפיע על העמדות הפוליטית בנוגע לשימוש במריחואנה, כמו למשל בשאלה לגבי התמיכה במריחואנה רפואית, הוצאת הסם מרשימת החומרים האסורים, או לחילופין, החמרת העונשים הקבועים בחוק בנוגע לצריכת מריחואנה.

אתה מוכן להשתתף בניסוי?(צ' - ShutterStock)
אתה מוכן להשתתף בניסוי?(צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי