האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אושר חוק המילואים

החוק קובע כי חיילי מילואים ישרתו לא יותר מ-54 ימים וקצינים 84 ימים בשלוש שנים. עלות החוק: 800 מיליון שקלים בשנה

מורן ראדה | 03-04-2008 08:25:00

הצעת חוק המילואים אושרה אתמול בקריאה שנייה ושלישית בכנסת. הצעת החוק מגדירה מחדש את מבנה מערך המילואים ואת חובותיו וזכויותיו של המילואימניק.

על פי ההצעה, חייל מילואים שאינו קצין ולא ממלא תפקיד פיקודי, ישרת מקסימום 54 ימים במשך שלוש שנים. מילואימניק שאינו קצין, אך ממלא תפקיד פיקודי ישרת לכל היותר 70 ימים במשך שלוש שנים. קצינים במילואים ישרתו לא יותר מ- 84 ימים בתקופה של שלוש שנים.

עוד קובע החוק, כי אורכו של שירות מילואים למטרת תעסוקה מבצעית לא יעלה על 25 ימים בכל שירות. בנוסף, במהלך התקופה של שלוש השנים, לא יקראו לחייל מילואים למטרת תעסוקה מבצעית יותר מפעם אחת. כמובן שאם ישתנה המצב הביטחוני, שר הביטחון יוכל לקבוע כי חייל ייקרא לשירות מילואים יותר מפעם אחת.

הגבלה נוספת המוזכרת בחוק, מדברת על כך כי שר הביטחון יוכל לקבוע בצו, באישור ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, שבתפקידים מיוחדים יישרת חייל מילואים עד 108 ימים בתקופה של שלוש שנים, דבר זה עשוי להתרחש במספר מקרים: צורך בתקופת הכשרה ואימון ארוכות יותר וחוסר בכוח אדם.

בנוסף להגבלת משך השירות, הצעת החוק קובעת גם תגמולים וזכויות עבור חיילי המילואים: חיילי מילואים יקבלו מענק בשווי של עד שתי נקודות זיכוי במס, חייל מילואים שמשתכר שכר מינימום או לא עובד יקבל כ-5,000 שקלים עבור חודש מילואים. כמו כן, יינתנו פיצויים בגין אובדן הכנסה בשל ימי מילואים. ההערכה היא שעלות הצעת החוק עומד על כ-800 מיליון שקל.

החוק החדש: פחות ימים, יותר זכויות (צ' - אתר דובר צה"ל)
החוק החדש: פחות ימים, יותר זכויות (צ' - אתר דובר צה"ל)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי