האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

גולני: חזקים בשתי החזיתות

חטיבת גולני אמנם המבוקשת ביותר בקרב המועמדים לשירות קרבי, אבל היא גם חטיבת החי"ר בעלת אחוז הנשירה הגובה מכולן. גבעתי, לעומת זאת, היא החטיבה עם אחוז הנושרים הכי נמוך

מורן ראדה | 31-03-2008 15:24:00

חטיבת גולני אמנם היתה החטיבה המבוקשת ביותר בחודש מרץ בקרב בני הנוער המיועדים לשרת ביחידות קרביות, אבל היא גם החטיבה שיש בה את אחוז הנושרים הכי גבוה.

בדיון שנערך בשבוע שעבר בזרוע היבשה בסוגיית של המשרתים בחטיבות החי"ר השונות, התגלה כי בחטיבת גולני נרשם אחוז הנשירה הגבוה ביותר, והוא עומד על 10%.

"כולם רוצים גולני כי זה הכי פופולרי והם מופיעים הכי הרבה בתקשורת", הסביר ל"מעריב" קצין בזרוע היבשה. "מספרים לחבר'ה 'אני הולך לגולני', אבל כשמגיעים לבא"ח רואים שזה קשה, הדרך מפרכת ולא כמו שזה נראה בטלוויזיה, אז מרימים ידיים למרות תנאי הלוקסוס שיש להם בבסיס", הוא מוסיף.

במקום השני בדירוג החטיבות בעלות הנשירה הגבוהה ביותר נמצאת חטיבת הנח"ל, שם אחוז הנשירה הוא 9%. בהמשך הרשימה נמצא את חטיבת כפיר בה אחוז הנשירה עומד על 6%, כשהמוטיבציה לשרת בחטיבה היא 0.7 איש על כל מקום פנוי. הבאה בתור היא חטיבת הצנחנים, שם נרשמה נשירה של 5%.

גבעתי, היא החטיבה בה אחוז הנשירה הוא הנמוך ביותר - 3%. נתון זה יכול להראות מפתיע בהתחשב בנתוני מחזור מרץ, בהם הציגה חטיבה דווקא ירידה בביקוש לשרת בה.

אחרי מלחמת לבנון השנייה, בקיץ 2006, היתה נשירה גדולה במיוחד מחטיבות החי"ר, כשהבולטות מכולן היו חטיבת הנח"ל עם 13.8% נשירה וחטיבת גולני עם 13.4%. בחטיבת כפיר נרשמה נשירה של 11%.

בשל הדאגה מהנתונים נדרשו מפקדי חטיבות החי"ר ומפקדי בסיסי האימון החטיבתיים לשפר באופן קיצוני את הנתונים.

פחות נושרים. גבעתי (צ' - אתר דובר צה"ל)
פחות נושרים. גבעתי (צ' - אתר דובר צה"ל)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי