האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

זמן שווה כסף

אוניברסיטאות אמריקניות החליטו כי כדי לגרום למרצים להגיש את ציוני הקורסים בזמן עליהם להשתמש בנשק יום הדין – המשכורות

רוי רגב | 30-03-2008 10:27:00

כמו במוסדות אקדמיים בישראל, גם בקולג'ים אמריקנים סובלים הסטודנטים ממרצים שלוקחים את הזמן במתן ציוני סמסטר לסטודנטים. ידוע, כי אחת המשימות הפחות אהובות על מרצים בכל העולם, הוא מתן ציונים, ואכן, רבים מהם דוחים את המשימה בדיוק כמו שסטודנטים בוחרים לדחות את מועד הגשת העבודות שלהם. תתפלאו, אבל גם מרצים הם בני אדם.

בקולג'ים רבים בארה"ב החליטו לעשות מעשה דווקא בעקבות תלונות של הרשמים, אלו שצריכים להזין את ציוני הסטודנטים, ולא בגלל תלונות של סטודנטים. הרשמים טוענים כי הם חוטפים הרבה תלונות מוצדקות מסטודנטים בגלל שציוניהם לא מעודכנים בזמן עם סיום תקופות המבחנים. לעיתים לא מדובר רק בקבלת הציון כדי לספק את יצר הסקרנות של הסטודנט, אלא מדובר בציון שהוא הכרחי לקבלת תעודת בוגר שתאפשר לסטודנט לצאת לשוק העבודה, או ציון שהוא תנאי ללקיחת קורסים מתקדמים.

אוניברסיטאות אמריקניות רבות החליטו להחמיר עם המרצים, וחוץ מצעדים כמו: הערות בתיק האישי והודעות מלחיצות בדואר האלקטרוני בחרו גם פשוט לא להעביר למרצים את המשכורת החודשית, עד שלא יעדכנו בזמן את ציוני הסטודנטים. בין האוניברסיטאות שנקטו בשיטה זו גם אוניברסיטת איווה והאוניברסיטה של פלורידה. מהאוניברסיטאות נמסר כי מאז שהחלו לאיים על המרצים בנושא המשכורות כל הצדדים הפכו למרוצים (אולי למעט המרצים).

סטודנט עושה עבודה. מצפה לציון בזמן. (ShutterStock)
סטודנט עושה עבודה. מצפה לציון בזמן. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי