האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אושר טרומית: שכר מינימום לחיילים

הכנסת אישרה בקריאה טרומית הצעה לשלם לחיילים בסדיר שכר מינימום, שעומד כיום על 3,800 ש"ח. שר האוצר מתנגד: "זו הצעה קלוקלת"

מורן ראדה | 26-03-2008 15:08:00

סוף לשכר הזעום שמקבלים חיילי הסדיר? הכנסת אישרה היום (ד') בקריאה טרומית את הצעת החוק של ח"כ עמיר פרץ (העבודה) לשלם לחיילים בשירות חובה שכר מינימום בגובה כ-3,800 שקל. כיום, חייל שאיננו לוחם מרוויח כ-350 שקלים בחודש בלבד.

פרץ הסביר כי "ההצעה נועדה להעניק לחיילים שמשרתים את המדינה שירות מסור, שכר הוגן בתקופה שהאלטרנטיבות מחוץ לצה"ל הולכות ומתגברות". בהצעה תמכו 41 חברי כנסת ו- 38 התנגדו.

בין המתנגדים היה שר האוצר, רוני בר-און, שטען כי מדובר בהצעה קלוקלת שפוגעת בערכי צבא העם, המבוסס על שירות חובה, ותהפוך את הצבא לצבא מקצועי.

בר-און ניסה לשכנע את הח"כים להתנגד וקרא להם לגלות אחריות, לאור העלויות הכבדות של הצעת החוק, שיבואו על חשבון תקציבים חיוניים הדרושים למערכת הצבאית. לדברי גורמים באוצר, עלות החוק תהיה ארבעה מיליארד שקלים בשנה.

יוזם ההצעה דחה את התנגדות שר האוצר ואמר כי "יציאת החייל לאזרחות לאחר שיחררו, בלי כלים להתמודד עם חייו העצמאיים מחייבת לפצות אותו במידה מוגבלת ונכונה".

הצעת החוק קובעת כי שכר המינימום יחול בהדרגה. ברגע שהחוק יכנס לתוקף יינתן שכר מינימום לחיילים שנשארו להם תשעה חודשים לסוף השירות הצבאי. שנה לאחר מכן החוק יחול על החיילים בשנתם האחרונה בשירות הסדיר. שנתיים אחרי אישור החוק, יקבלו שכר מינימום כל אותם חייליים שנמצאים בשנה וחצי האחרונות לשירותם.

שכר מינימום: הצעה קלוקלת או פיצוי הגיוני?
שכר מינימום: הצעה קלוקלת או פיצוי הגיוני?
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי