האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בלחץ סיני מתון

סטודנטים בחוג למזרח אסיה טוענים כי תערוכה העוסקת בחברי ה'פאלון דאפא' בסין בוטלה על ידי האוניברסיטה בלחץ השגרירות הסינית

רוי רגב | 11-03-2008 11:44:00

תערוכה מקורית של סטודנטים מהחוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטת ת"א, הורדה השבוע לטענת יוצריה בשל לחץ של השגרירות הסינית. התערוכה, שעלתה בתחילת החודש ועסקה בנושא מעורר המחלוקת של מתרגלי ה'פאלון דאפא' הנרדפים זה עשור על ידי הממשל הסיני, הוסרה לטענת הסטודנטים שבוע לפני שאמורה הייתה להסתיים.

התערוכה מעוררת המחלוקת הוצגה בכניסה לספריית סוראסקי בקמפוס והציגה עבודות העוסקות ברדיפת מתרגלי השיטה, שהוצאה מחוץ לחוק בסין בשנת 1999. לתקשורת נמסר כי אנשי השגרירות הסינית לחצו על נציגי החוג להוריד את התערוכה ואלו החליטו להיענות לבקשה כדי שלא לפגוע ביחסי המדינות.

מהאוניברסיטה התל אביבית נמסר כי הדבר נעשה תוך שיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים, שטוענת מצידה כי קיבלה את ההוראה מהפרופ' יואב אריאל, מרצה בחוג ללימודי מזרח אסיה. התערוכה הורדה לבסוף ביום חמישי האחרון.

עוד נמסר מהאוניברסיטה כי הם אכן קיבלו פניה להורדת התערוכה מהשגרירות הסינית, אך ההחלטה הסופית להורדתה בטרם עת הייתה של פרופ' אריאל, שחשש שבעקבות המשבר ייעשה קישור בסין בין השיטה לבין ישראל וליהדות. לדבריו, דבר זה יכול לפגוע בסטודנטים ישראלים הלומדים בסין, וכן בחילופי הסטודנטים עם המעצמה מאסיה.

הסטודנטים האחראים על התערוכה החליטו לפנות לבית המשפט המחוזי כדי שיחייב את האוניברסיטה להציג מחדש את התערוכה. לדבריהם, החלטת האוניברסיטה פוגעת בחופש הביטוי של הסטודנטים ובזכות הציבור לדעת.

חברי הפאלון דאפא מפגינים. לא רצו לפגוע ביחסים.
חברי הפאלון דאפא מפגינים. לא רצו לפגוע ביחסים.
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי