האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מישהו הפסיק את הזרם

סטודנטים במכללת עמק הירדן החליטו לעורר את המודעות לחסכון באנרגיה ובמשך שעה לא יהיה חשמל ברחבי הקמפוס

מורן ראדה | 05-03-2008 11:59:00

הלימודים בקמפוס צורכים הרבה מאוד חשמל, עד שלפעמים נדמה שיהיה בלתי אפשרי לקיים שיעורים אקדמאים בלעדיו. אז מה עושים כשהחשמל מנותק?

את זה יבדקו היום במשך שעה במכללה האקדמית כינרת בעמק הירדן. סטודנטים מארגון "מגמה ירוקה" שלומדים במקום החליטו לעורר את המודעות לחסכון באנרגיה והיום (ד') בשעות הצהרים "יסגרו את השאלטר" למשך שעה בכל רחבי המכללה.

ההנהלה נתנה את גיבויה למהלך והוא מהווה חלק ממאמצי המוסד לקבל את תו התקן של המשרד להגנת הסביבה אשר יגדיר את המכללה כקמפוס ירוק.

"באמצע יום הלימודים אנחנו הולכים לכבות את כל החשמל, ובזמן הזה אנחנו נעבור בכיתות כדי להסביר לסטודנטים למה זה חשוב לחסוך באנרגיה", מספר יניב שטיימץ, רכז תא כינרת ב"מגמה ירוקה".

"ברור לנו שהסטודנטים והמרצים לא הופכים לפעילי איכות סביבה בגלל זה, אבל אנחנו מקווים שזה יהיה עוד נדבך", מוסיף שטיימץ.

"זה רעיון מגניב", אומר אסף נחום, סטודנט שנה שנייה לתקשורת, "אני בטוח שכל המרצים פחות יתלהבו מזה, כי כל המצגות שלהם פתאום יכבו והם יצטרכו ללמד באמת, אבל זה רעיון יפה שלדעתי יגביר את המודעות לחסכון בחשמל ולשמירה על הסביבה".

פעילות הסטודנטים במכללה היא הקדמה ל"שעת כדור הארץ", שבאה לעורר את תשומת הלב להתחממות הגלובלית. במסגרת הפרויקט 20 ערים ברחבי העולם, ובהן גם ת"א, יכבו למשך שעה אחת את כל האורות בכדי להעביר את המסר שצריך לנקוט פעולות מיידיות לעצירת התחממות כדור הארץ.

פתאום כל המצגות יכבו (צ' -  Shutterstock)
פתאום כל המצגות יכבו (צ' - Shutterstock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי