האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

ירידה בביקוש לשרת בגבעתי

במחזור מרץ הקרוב חטיבת גולני היא המבוקשת ביותר על ידי המתגייסים לקרבי ואחריה חטיבת הנח"ל

אורי טל | 04-03-2008 18:41:00

חטיבת גולני ממשיכה להוביל את הביקוש לשירות בקרב בני נוער המיועדים לגיוס קרבי. במחזור מרץ הקרוב ביקשו להשתלב בחטיבה החומה 3.5 מועמדים על כל מקום פנוי – הנתון הגבוה ביותר בשנים האחרונות.

לשם השוואה, במחזור מרץ הקודם נהנתה גולני מביקוש של מעט יותר משני מועמדים לכל מקום. "אנחנו מזהים עלייה מאז סוף 2005", ציין קצין בחטיבת גולני. "אם נשקלל בחישוב גם את העדיפויות השנייה והשלישית של בני הנוער, נגיע כבר למחצית מהמועמדים שביקשו להגיע לחטיבה".

גידול בביקוש נרשם במחזור הקרוב גם לשירות בחטיבת הנח"ל – עם 2.5 מועמדים לכל מקום פנוי, לעומת שניים במחזור הגיוס הקודם. בכך , מוצבת החטיבה במקום השני ברשימת היחידות הלוחמות המבוקשות ביותר על ידי מלש"בים המיועדים לשירות קרבי. "הנתונים בנוגע לחוסר מוטיבציה, כביכול, משקפים את חצי הכוס הריקה, משום שרוב הצעירים רוצים לשרת במקומות הטובים", הסביר מפקד פלוגת העורב בנח"ל , סרן שגיא ברוך. "אנחנו מצליחים לאט לאט ובעבודה קשה להצדיק את המוטו של היתרון האנושי".

חטיבת גבעתי, לעומת שתי אחיותיה, מציגה ירידה בביקוש לשירות בה. על פי נתוני מחזור מרץ, בחרו בה בעדיפות ראשונה 0.9 מועמדים על כל מקום פנוי. במחזור המקביל אשתקד הציגה גבעתי נתון מעודד יותר, של 1.1 מועמדים על כל מקום פנוי.

בחטיבת כפיר נשמרת יציבות במחזור הקרוב – עם שבעה מועמדים על כל עשרה מקומות – בדומה למצב בשנה שעברה. נתונים אלו מהווים ירידה לעומת מחזור נובמבר האחרון, בו ביקשו להגיע לחטיבה 0.9 מלש"בים על כל מקום פנוי.

החילות המתמרנים – ההנדסה, השריון והתותחנים - נותרו על כנם עם 0.4, 0.3 ו- 0.5 מועמדים על כל מקום פנוי (בהתאמה), ואילו חיל מודיעין השדה ממשיך במגמה החיובית, כאשר כמעט שני מועמדים מתחרים על כל מקום פנוי.

מסע כומתה של חיילי גבעתי (צ' - אתר דו"צ)
מסע כומתה של חיילי גבעתי (צ' - אתר דו"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי