האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

27 מיליון שקל לסטודנטים בשדרות

בעקבות המצב תדאג ועדת הכספים של הכנסת לגיוס של 27 מיליון שקל למימון מלגות עבור הסטודנטים במכללת ספיר שבשדרות

הדר גילת | 27-02-2008 15:27:00

ועדת הכספים של הכנסת מתגייסת למען הסטודנטים בשדרות. בדיון שנערך היום (ד') בוועדה הוחלט כי סטודנטים במכללת ספיר בשדרות יקבלו מלגות בשווי של 27 מיליון שקל לשם מימון שכר לימוד, המגורים והמחיה.

הכספים יגוייסו ממשרדי החינוך והאוצר, שהתבקשו להעביר 8 מיליון שקל. הוועדה לתכנון ותקצוב של המועצה להשכלה גבוהה התבקשה להעביר 7 מיליון ש"ח, ועדת הכספים עצמה תעביר סכום של 6 מיליון שקל. כמו כן, 3 מיליון שקל יועברו מהמכללה והיא גם תעניק 3 מיליון שקל נוספים מכספי התרומות שהיא מקבלת.

הדיון התקיים ביוזמתו של ח"כ חיים אורון (מרצ), ולקחו בו חלק נשיא המכללה, פרופ' זאב צחור ויו"ר אגודת הסטודנטים של המכללה, דוד ברנן.

נשיא המכללה ציין בדיון כי נחוצים כ-40 מיליון שקל לטובת מימון מלא של כל הסטודנטים. לדבריו, הצלחתה תלויה על חוט השערה, שכן במידה ולא יוענקו מלגות מחיה ושכר לימוד, לא יהיה תמריץ לסטודנטים שלא גרים באזור לבוא ללמוד במכללה.

דברים ברוח דומה אמר גם יו"ר אגודת הסטודנטים, ברנן, שטען כי התחושה היא שהמדינה מזניחה את הסטודנטים המגיעים ללמוד בשדרות, במקום לתת להם תחושה שהיא לצידם. "המעט שהיא יכולה לעשות זה לתת לנו כסף כדי שנלמד בשקט. צריכים לשלם לנו כדי ללמוד שם", אמר.

"צריכים לשלם לנו כדי ללמוד שם" (צ' - יורם לימודים)
"צריכים לשלם לנו כדי ללמוד שם" (צ' - יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי