האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פתחו באסטה

סטודנטים מבית הספר הירושלמי לעיצוב בצלאל בחרו לבלות יום שישי בשוק מחנה יהודה, בניסיון לשכנע את הקהל המקומי להתחיל למחזר ולהפסיק את השימוש בשקיות ניילון

רוי רגב | 12-02-2008 16:58:00

סטודנטים מהמחלקה לעיצוב תעשייתי, מבית הספר הירושלמי לעיצוב – בצלאל, הגיעו בשבוע שעבר לשוק מחנה יהודה בעיר, בניסיון לעודד את הקונים בשוק למחזר. הסטודנטים פתחו במקום באסטה ומכרו שקיות בד במחיר סמלי של שקל אחד בלבד, שישמשו תחליף לשקיות הניילון שאינן מתכלות ומזהמות את הסביבה.

הסטודנטים מדווחים כי תוך חצי שעה, מכרו הסטודנטים 550 שקיות בד אותן מתגו בשם הקליט – "שקיתה". הבד ששימש את הסטודנטים למיזם נתרם על ידי חברת בגיר. הסטודנטים מהמחלקה מספרים כי הציעו לקונים במקום, בניסיון לעורר אצלם מודעות למחזור, שקית גדולה ונוחה לאחיזה שמיועדת לשימוש רב-פעמי. בסיום השימוש בשקית ניתן לקפל אותה ולהכניסה לתיק עד לקניות הבאות.

תלמידי המחלקה מדווחים כי ההתלהבות במקום הייתה כל כך גדולה, עד שהם שוקלים לייצר עוד שקיות. מהמחלקה נמסר כי מיזם הסטודנטים קיבל תמיכה מרובה של המשרד לאיכות הסביבה, שפועל למען הקטנת הפסולת על ידי המלצה לקונים להפסיק להשתמש בשקיות ניילון ולעבור לשקיות בד.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי