האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רב-תחומי בשנקר

שנקר, בית הספר התל-אביבי לאמנות, פותח בימים אלה את ההרשמה למסלול חדש שיציע לימודים לתואר אקדמי רב-תחומי באמנות

רוי רגב | 12-02-2008 10:13:00

בימים אלה נפתחה מחלקה חדשה בבית הספר לאמנות שנקר, לאחר שקיבלו לאחרונה היתר לפתיחת המסלול מהמועצה להשכלה גבוהה. המסלול החדש הוא לתואר רב תחומי באמנות (BFA). בית הספר החל כבר את ההרשמה למסלול החדש. בראש המחלקה החדשה לאמנות רב-תחומית, יעמוד פרופ' מיכה לוין, מי שמשמש גם כראש לימודי תרבות בבית הספר ומרצה לתולדות אמנות ואדריכלות מודרנית ובת-זמננו בפקולטה לארכיטקטורה בטכניון.

מבית הספר נמסר כי במסגרת התוכנית יילמדו הסטודנטים לשלוט במגוון מקצועות רחב, כמו: ציור; פיסול; צילום; וידאו-ארט; אמנות המחשב; הדפס ועוד. עם סיום הלימודים יזכו הסטודנטים, כלל הנראה, לתואר אקדמי של בוגר באמנויות, אך הדבר תלוי עדיין באישור של המועצה להשכלה גבוהה. חדשות טובות נוספות הן ששכר הלימוד בתוכנית יהיה זהה לזה של האוניברסיטאות.

עוד נמסר, כי מדובר למעשה בתוכנית חדשנית בארץ, אשר משלבת לראשונה את כל תחומי האמנות והאמנות המודרנית. יוזמי התוכנית מוסרים כי הגישה השונה הזאת לאמנויות, המדגישה את הרב-תחומיות, דומה לתוכניות לימוד בבתי ספר מובילים בעולם, אך בארץ אין עדיין תוכנית לימוד דומה, פרט לזו החדשה של בית הספר.

לדברי פרופ' לוין, מטרת התוכנית החדשה היא להעניק לאמנים של המחר כלים רבים כך שיוכלו ליצור בעתיד אמנות אישית ומקורית. "התוכנית תנסה לקרוא תגר על התפיסה המודרנית הטוענת למחסור באינדיבידואליזם, במקוריות ובחותם אמנותי אישי באמנות העכשווית ותשאף לפתח אמנים מעודכנים ומעורים במגמות העולמיות מחד, שיש להם ייחוד מקומי מאידך."

שנקר. התוכנית הרב-תחומית הראשונה בארץ. (צ' - יח"צ)
שנקר. התוכנית הרב-תחומית הראשונה בארץ. (צ' - יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי