האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

פקד על חייל להכניס חצץ לתחתונים

מפקד בהכשרת חובשים מואשם בהתעללות. לפי כתב האישום, הוא אף הורה לחניך אחר לשאת שני טילי "גיל" במשך חמש שעות

אור הויבן | 04-02-2008 09:15:00

חייל בדרגת סמ"ר מואשם כי התעלל בשניים מפקודיו, אותם היכה באמצעות צינור פלסטיק ומקלות עץ, וכן הורה לחייל אחר להכניס חצץ לתחתוניו, כך עולה מכתב האישום החמור שהוגש באחרונה נגד החייל לבית הדין הצבאי בחיפה. על פי העדויות, הנאשם, ששימש מפקד בהכשרת חובשים, אף העניש שניים מהחיילים בחומרה יתרה במטרה להרתיע את יתר פקודיו.

אחד האירועים הבולטים שמוזכרים בכתב האישום מפרט כיצד הורה הנאשם לחייל שדימה פצוע, להכניס חצץ לתחתוניו, ומשסירב לעשות זאת – שלח יד לעבר חלציו של פקודו.

הסמ"ר מואשם גם בניצול מרות פיקודית להטלת שררה על פקודיו. על פי אחד המקרים המתוארים בכתב האישום, פקד על חייל בדרגת רב"ט לשאת שני טילי "גיל", שמשקלם הכולל כ- 26 ק"ג, למשך כחמש שעות – פרט לזמני הארוחות והשיעורים – כעונש על שנתפס יושב ל אחד מהם. באירוע אחר בנה הנאשם בובת עץ ופקד על אחד מהחובשים להסביר ליתר החיילים מדוע חברו אינו מצליח להניח חוסם עורקים בפחות משבע דקות. בכתב האישום נגד הסמ"ר, המגולל גם מקרה התקוטטות עם אחד מפקודיו, מופיעים שני סעיפים בגין התנהגות בלתי הולמת.

סנגורו של הנאשם, עו"ד אילן כץ, אמר בתגובה שהטענות נגד החייל מופרזות, וכי כתב האישום שהוגש לבית הדין נופח מעבר לכל פרופורציה הגיונית. "במהלך המשפט אוכיח כי ההר הוליד עכבר", הצהיר עו"ד כץ. "יתרה מזאת, יובהר בהליך שאין כל ממש בטענות נגד מרשי".

התנהלות המפקד, אם אכן ביצע את המעשים המיוחסים לו, היא הפרה בוטה של אחד מערכי היסוד ברוח צה"ל, הנוגע לכבוד האדם.

חיילים. אילוסטרציה (צ' - ShutterStock)
חיילים. אילוסטרציה (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי