האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אונ' חיפה סגרה מגמה למגזר הערבי

סטודנטים שרצו להירשם ללימודי פסיכולוגיה במגמה קלינית-חינוכית למגזר הערבי באוניברסיטת חיפה, גילו לתדהמתם כי המגמה נסגרה

30-01-2008 14:48:00


הפתעה חיכתה לסטודנטים הערבים שביקשו להירשם ללימודי תואר שני בפסיכולוגיה במגמה קלינית-חינוכית למגזר הערבי באוניברסיטת חיפה - המגמה נסגרה.

הסטודנטים זעמו על הצעד של האוניברסיטה ובמכתב חריף שהועבר לבכיריה הביעו כעס רב לא רק על הסגירה לכשעצמה, אלא גם על העיתוי בו הוחלט לפרסם את ההחלטה - בימי פתיחת ההרשמה לתואר השני. לטענתם, הודעה שכזו מונעת מהם להתקבל לתואר שני גם במגמות אחרות.

במכתב שכתבו נאמר כי "החלטתכם השרירותית והבלתי מוסברת על סגירת המגמה, תמנע ממרבית הסטודנטים הערבים, אם לא כולם, מללמוד לתואר שני ובכך ייגרם נזק בלתי הפיך הן לנו כסטודנטים ערבים והן לשירות הפסיכולוגי שהמדינה מעניקה למגזר הערבי".

בנוסף, ח"כ חנא סוויד (חד"ש) ששמע על דבר הסגירה, הורה לקיים דיון דחוף על עתיד המגמה בוועדת הכנסת.

מאוניברסיטת חיפה נמסר בתגובה כי "אנו יזמנו את התכנית ואנו גם גאים בה, ומעונינים מאוד בהמשך קיומה. אך מאחר וות"ת (הוועדה לתכנון ולתקצוב) לא העבירה את הכספים הנדרשים לקיומה של התכנית בשנת לימודים זו ולא ניתנה התחייבות להעברתם, הודיעה האוניברסיטה שלא תוכל לפתוח את התוכנית.

"האוניברסיטה תעשה הכל כדי לאפשר את המשך קיומה של התכנית, ובמסגרת זו נערכו לאחרונה מגעים עם ות"ת ונראה שהעניין יוסדר. אנו מקווים שההחלטה הפורמלית על כך תתקבל בימים הקרובים ואז נוכל להודיע על המשך קיומה של התכנית בשנת הלימודים תשס"ט", הוסיפו.

"החלטה שרירותית ובלתי מוסברת" (צ' - ShutterStock)
"החלטה שרירותית ובלתי מוסברת" (צ' - ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי