האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שוב שיחות

הפעם מדובר בשיחות בין נציגי הסגל הזוטר, שמאות מהם פוטרו לאחרונה עם שובם של חברי הסגל הבכיר ללימודים, לוועדה לתכנון ותקצוב

רוי רגב | 29-01-2008 14:14:00

לאחר שאיימו כי ישבשו את תקופת הבחינות ואת סמסטר ההשלמה, החלו להיפגש השבוע חברי הסגל הזוטר עם נציגי הוועדה לתכנון ותקצוב. הצדדים ינסו להגיע להסכם בתקופה הקרובה שישפר את מעמדם ותנאיהם הסוציאליים של חברי הסגל הזוטר ומרצים מן החוץ. השיחות מגיעות לאחר שבשבוע שעבר פוטרו מאות חברי סגל זוטר בעקבות חזרתם של חברי הסגל הבכיר לסמסטר השלמה עם תום השביתה. עובדה ששינתה את מועדי הלימודים.

חברי הסגל הזוטר אמרו עם תום שביתת הסגל הבכיר כי אלו הבטיחו להילחם גם למענם אך זנחו אותם לאחר שקיבלו את שמגיע להם. הם מתלוננים על כך שאין הם זוכים לתנאי העסקה נאותים ושמרצים מן החוץ מפוטרים לאחר כל 8 חודשי עבודה כך שהאוניברסיטאות לא ייאלצו לממן להם תנאים סוציאליים נאותים.

הצדדים נפגשו אתמול באוניברסיטת ת"א וימשיכו להיפגש בזמן הקרוב עד שיגיעו לפתרון ממנו שני הצדדים יהיו מרוצים. מארגון הסגל הזוטר נמסר כי מורים מן החוץ מהווים לא פחות מ-40% מסך המרצים באוניברסיטאות ו-80% מהמרצים במכללות. מדובר למעשה באוכלוסייה גדולה במיוחד שאינה מקבלת מענה לדרישתם לתנאי העסקה נאותה כבר שנים.

לדברי נציגי הסגל הזוטר, השיטה בה המורים מפוטרים כל 8 חודשים כדי לא לקבל זכויות לא מתחשבת בכך שהמרצים מתכננים על בסיס המשכורות שבסוף לא משולמות להם. מעבר לכך שהם לא מקבלים זכויות, הם פשוט נזרקים ונאלצים לחפש עבודה חדשה אחרי התקופה או שהם מועסקים שנית בצורה צינית על ידי אותו המוסד. למרצים מצדם אין אפשרות שלא לקחת את המשרה.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי