האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

סטודנטים וחסרי בית באירופה

האיחוד האירופאי העניק כארבעה מליון שקלים לתלמידי מחקר מאוניברסיטה בריטית. הסטודנטים יבדקו את בעיית חסרי הדיור ברחבי מדינות האיחוד

רוי רגב | 23-01-2008 11:07:00

אוניברסיטת דנדי הבריטית לקחה על עצמה פרויקט אירופאי רחב היקף. קבוצת סטודנטים למחקר באוניברסיטה, קיבלו לא פחות מחצי מליון פאונד (ארבעה מליון שקלים) מהאיחוד האירופאי, כדי לערוך מחקר על חסרי הבית ברחבי אירופה. המחקר של קבוצת הסטודנטים יקיף 20 מדינות מהגוש המערבי והמזרחי ויערוך השוואה בין הצדדים. האוניברסיטה הבריטית זכתה במענק לאחר שהתחילה לחקור את הנושא בשנים האחרונות והראתה תוכנית ראשונית מרשימה לטיפול בנושא.

מהאיחוד האירופאי והאוניברסיטה נמסר כי הקצאת המשאבים לחקר הנושא מגיעה בעקבות העובדה שחסרי הבית הפכו לאחת מבעיות המפתח בחברה האירופאית בשנים האחרונות. עיקר הבעיה כיום, כך נמסר היא באותם מדינות מזרח אירופאיות שגם לאחר שעברו את מסך הברזל מתקשות לתת מענה לבעיות סוציאליות בחברה שלהן.

האוניברסיטה הבריטית תבדוק בתקופה הקרובה את הנתונים בקשר לבעיית חסרי הבית בכל המדינות ואז תגבש תוכנית לטיפול בבעיה שיממן האיחוד האירופאי. מדינות מזרח אירופה יחויבו לקחת חלק בפרויקט על מנת להישאר חברות באיחוד.

את המחקר יובילו שני חוקרים בריטיים צעירים מאוניברסיטת דנדי - ביל אדגר וברברה אייסלי. "בחלק ממדינות אירופה הבעיה גדולה, זאת משום שלחלק מהמדינות יש מערכות למתן פתרונות דיור ולאחרות אין", מספר אדגר. אדגר מוסיף ומספר כי לפי מחקר שעשו האומות המאוחדות ברומניה, עולה כי אם לא יתחילו להשקיע כבר מעכשיו בפתרונות הדיור, לא יתאימו 40% ממאגרי המגורים שלהם למגורי אדם כבר ב-2015.

חסר בית בפולין. האיחוד הקצה חצי מליון פאונד רק למחקר. (ShutterStock)
חסר בית בפולין. האיחוד הקצה חצי מליון פאונד רק למחקר. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי