האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מחליפים יו"ר

ועד ראשי האוניברסיטאות הכריזו על חילופי יושבי ראש לוועד. נשיא בר-אילן יפנה את מקומו לאחר שנתיים בתפקיד לנשיא האוניברסיטה העברית

רוי רגב | 22-01-2008 11:25:00

לאחר שלקח חלק פעיל מאוד במשבר שביתת המרצים, עוזב פרופ' משה קוה, נשיא אוניברסיטת בר-אילן, את תפקידו כיו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות. את מקומו של פרופ' קוה, יתפוס מעתה פרופ' מנחם מגידור, מי שמשמש גם כנשיא האוניברסיטה העברית בירושלים. זאת בהתאם לסבב הקבוע שעושים בתפקיד נשיאי האוניברסיטאות כל שנתיים.

המינוי נדחה, ככל הנראה, עד לסיום אחד המשברים הגדולים שידעה ור"ה בשנים האחרונות. במהלך השביתה, ניסה פרופ' קוה לעשות כל שביכולתו כדי להחזיר את המרצים לכיתות, וספג האשמות קשות מחבריו לאקדמיה בעקבות החלטתו השנויה במחלוקת להוציא לאלה את צווי המניעה ולהחזירם בכוח לכיתות הלימוד.

יו"ר ור"ה החדש, פרופ' מגידור, מכהן כנשיא האוניברסיטה הירושלמית מאז שנת 1997. לפני כן שימש בתפקידי ניהול מגוונים בתחום, ביניהם: דיקן הפקולטה למדעי הטבע באוניברסיטה העברית; יו"ר המכון למתמטיקה ומדעי המחשב; יו"ר הוועדה המתאמת המתאמת של ארגוני הסגל האקדמי בישראל ותפקידים ציבוריים נוספים.

הכשרות האקדמית ותחומי המחקר של יו"ר ורה החדש הם לוגיקה מתמטית ומדעי המחשב, כולל בינה מלאכותית. בתחום זה שימש גם כנשיא הארגון ללוגיקה סימבולית, מדובר בארגון אקדמי בינלאומי המקדם את תחום מדעי המחשב, הפיסיקה והבלשנות. מקום מושבו של הארגון הוא בארה"ב, פרופ' מגידור היה למעשה הנשיא הלא אמריקני הראשון של הארגון.

פרופ' מנחם מגידור. נכנס לתפקיד עם סיום המשבר. (צ' - יח"צ)
פרופ' מנחם מגידור. נכנס לתפקיד עם סיום המשבר. (צ' - יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי