האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הבקשה נדחתה

בור"ה קיוו כי יוכלו לסיים את שביתת המרצים כבר היום ולהציל את השנה. בית הדין לעבודה בחר לדחות את בקשת ור"ה להוצאת צווי מניעה ועודד את הצדדים להגיע להסכם

רוי רגב | 14-01-2008 14:49:00

ועד ראשי האוניברסיטאות, שפיללו כי יצליחו להציל היום את שנת הלימודים עם קצת עזרה של בית הדין לעבודה, נחלו היום אכזבה עצומה. בית הדין החליט היום שלא להתערב במאבקם של המרצים ובחר לעודד את הצדדים להגיע להסכם מבלי לאלץ את המרצים לחזור ללמד בכוח.

צווי המניעה, שלא הוצאו היום, גרמו לוועד ראשי האוניברסיטאות להפוך לקצת פחות נחרצים באשר לתאריך האחרון בו יהיה ניתן להציל את שנת הלימודים. כעת נשמעים קולות בוועד, שטוענים כי ניתן יהיה לדחוס את הסמסטר החסר ולהציל את השנה, גם אם יחזרו המרצים ללמד רק ב-21 לינואר.

מבית הדין נמסר בהחלטה, כי בחרו שלא להוציא את הצווים מתוך התחשבות בעתיד ההשכלה הגבוהה בישראל ובמחקר האקדמי, המגולם על ידיד חברי הסגל הבכיר. בתגובה אמרו נציגי האוצר, כי ימשיכו השבוע למצוא פתרון לסיום המשבר.

בינתיים, כינסו היום נשיאי האוניברסיטאות כינוס חירום באוניברסיטת בר-אילן, כדי לדון בהשלכות החלטת בית הדין לעבודה. בדיון הוחלט שלא לפנות שוב לבית הדין לעבודה כדי לבקש צווי מניעה בעתיד. עם זאת, כולם הסכימו כי הזמן הולך ואוזל וכי כל יום שבו שובתים המרצים מקרה אותם לביטול שנת הלימודים.

במהלך היום השביתו חברי הסגל הזוטר באוניברסיטה העברית את הלימודים שכן מתקיימים במוסד. הכניסות למוסד נחסמו, והם יפתחו שוב בשעה 16:00 אחה"צ. בשעה 14:00 החלו הסטודנטים הירושלמים, יחד עם סטודנטים מכל הארץ להפגין מול הכנסת נגד אוזלת ידה של הממשלה בסיום המשבר.

מחוץ לקמפוס ת"א. מרצי הסגל הבכיר לא ילמדו גם השבוע. (יח"צ)
מחוץ לקמפוס ת"א. מרצי הסגל הבכיר לא ילמדו גם השבוע. (יח"צ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי