האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

זעם המרצים

חברי הסגל הבכיר לא נרגעו עדיין מפניית ור"ה לבית הדין לעבודה ורצונו של הועד להוציא למרצים צווי מניעה. בור"ה טוענים כי הכל נעשה למען הסטודנטים

רוי רגב | 27-12-2007 15:26:00

בהמשך לדחיית מועד ההשבה של חברי הסגל הבכיר לבית הדין לעבודה ליום ראשון (במקום אתמול בשעות הצהריים) ממשיכים היום לזעום המרצים השובתים על ראשי האוניברסיטאות, ואף קוראים להדיחם. חברי הסגל הבכיר, בראשות פרופ' צבי הכהן, מרגישים נבגדים בעקבות בקשת הסעד המשפטי של חברי ו"רה שהוגשה אתמול בבוקר על ידי חבריהם מן האקדמיה. לטענתם, חברי ור"ה לא יקבלו את מבוקשם להוצאת צווי המניעה וייענו בשלילה על ידי בית הדין לאחר הדיון שצפוי להיערך בשבוע הבא.

חברי הסגל הבכיר סיפרו עוד אתמול כי הם מזועזעים מן הבקשה להוצאת צווי מניעה ולמעשה להחזירם ללמד בכוח. בור"ה טוענים, כי הבקשה לצווי המניעה היא לתאריך ה-13 בינואר, שזהו לדבריהם מספיק זמן כדי להגיע לסיכום עם האוצר ולהציל את הסימסטר בדקה ה-90. לדברי ור"ה, הדבר נעשה עבור 100 אלף הסטודנטים שנפגעים קשות משביתת המרצים.

ההפגנה בחיפה. הסטודנטים שבעים מהבטחות הממשלה. (אגודת הסטודנטים חיפה)
ההפגנה בחיפה. הסטודנטים שבעים מהבטחות הממשלה. (אגודת הסטודנטים חיפה)

ההפגנה בבן-גוריון
בינתיים ממשיכים הסטודנטים להוכיח את נאמנותם למרצים השובתים והבוקר התקיימה הפגנה נוספת באוניברסיטת בן-גוריון, לאחר שאתמול נפגעו ונעצרו כמה מן המפגינים בהפגנה גדולה שנערכה בקמפוס. אגודת הסטודנטים הדרומית דיווחה כי ההפגנה שנערכה הבוקר, היא למעשה המשך של ההפגנה מאתמול, אלא שהיום חיכו לסטודנטים שוטרים רבים מתחילת ההפגנה והיא נגמרה תוך שעות ספורות. שיעורי הסגל הזוטר חזרו כעת להתקיים כרגיל.

הסטודנטים בדרום מוחים כנגד הסחבת של האוצר במשא ומתן עם חברי הסגל הבכיר וכנגד מצב ההשכלה הגבוהה בישראל.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי