האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חוזרים לצווי המניעה

ועד ראשי האוניברסיטאות הודיע כי במידה ולא תסתיים השביתה עד ל-13 בינואר יקבלו המרצים צווי מניעה. חברי הסגל הזוטר מאיימים לשבות

רוי רגב | 25-12-2007 10:48:00

לאחר ישיבה לילית נוספת בין ראשי האוניברסיטאות לנציגי הסגל הבכיר שהסתיימה בכישלון, החליטו בועד ראשי האוניברסיטאות להסיר את הכפפות. חברי הועד הודיעו אמש, כי במידה ולא תסתיים השביתה עד ל-13 בינואר (תאריך היעד אותו הציבו שלשום), יבקשו צווי מניעה למרצים השובתים, ולמעשה לגרום להם לחזור ללמד תחת איום.

רעיון צווי המניעה עלה כבר לפני כחודש, כאשר התחילו שיבושי לימודים נוספים באוניברסיטאות ברחבי הארץ ובאוניברסיטת ת"א בפרט. אז החליטו ראשי האוניברסיטאות כי הם לא רוצים לגרום למרצים ללמד תחת איום צווי המניעה. מהועד נמסר, שגם כעת הם אינם רואים בפתרון זה פתרון אידיאלי, אך אין להם ברירה. הסיבה היא שבועד יודעים כי יהיה זה בלתי אפשרי להשלים את השיעורים שלא נלמדו בגלל השביתה יאוחר מתאריך זה ומדובר בהפסד של כספים רבים לאוניברסיטאות.

בינתיים, צפויים בור"ה להיות מותקפים מחזית נוספת, במידה ויחזרו חברי הסגל הבכיר ללמד תחת צווי המניעה או לאחר סיכום עם נציגי האוצר, תוך קבלת תנאי הממשלה הכוללים את אימוץ מסקנות ועדת שוחט. במקרה כזה ישבתו חברי הסגל הזוטר, אשר פתחו את הסמסטר הנוכחי ולמעשה כן מקיימים כיום את השיעורים כסדרם.

חברי הסגל הזוטר חוששים, כי למרות התחייבות הסגל הבכיר שלא לקבל את דרישות הרפורמה במערכת ההשכלה הגבוהה של ועדת שוחט, הם יסכימו להתפשר בנושא זה בעבור הפיצוי לשכר אותו הם מבקשים. חברי הסגל הזוטר הודיעו, כי הם מתכוונים לשבות ולא לקיים בחינות ולבדוק עבודות במידה וחברי הסגל הבכיר יתעלמו ממה שהבטיחו ויאמצו את מסקנות ועדת שוחט.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים