072-3300504

מתרחקים מהסכם

לאחר פגישה לילית בין נציגי הסגל הבכיר לור"ה נראה כי סיום שביתת המרצים רחוק מאי פעם. הצדדים רומזים כי הסימסטר הנוכחי כבר אבוד

רוי רגב | 19-12-2007 10:42:00

לאחר שנפגשו לפני יומיים עם שר האוצר, נפגשו אתמול נציגי ור"ה (ועד ראשי האוניברסיטאות) עם נציגי הסגל הבכיר, במטרה לחזור למשא ומתן שיוביל לסיום השביתה. בסיום השיחות אמר אמש פרופ' משה קוה, יו"ר ור"ה, כי כיום המרחק בין הצדדים גדול אפילו יותר משהיה לפני כשבוע והוסיף, כי אם אף אחד מהצדדים לא יתגמש בעמדותיו בזמן הקרוב, הוא לא רואה איך יכולה השביתה להסתיים.

חברי הסגל הבכיר לא ראו בעין יפה את השיחות שנערכו לפני יומיים בין נציגי האוצר לור"ה, אשר נערכו בלי אף אחד מנציגי הסל הבכיר. בינתיים נכנסת השביתה לשבוע התשיעי, ומדובר למעשה כבר בשני שליש מהסימסטר. חברי סגל בכיר רבים מודים כי את הסימסטר הנוכחי כבר אין דרך להציל, במיוחד כאשר המשא ומתן בין הצדדים תקוע כעת. גם בור"ה מתחילים להודות כי ככל הנראה הסימסטר הנוכחי אבוד.

בינתיים מתריעים בהתאחדות הסטודנטים ובאגודות הסטודנטים כי הם לא יראו בעין יפה התקפלות של חברי הסגל הבכיר במשא ומתן עם ור"ה והאוצר. הסטודנטים טוענים כי הם מקווים שחברי הסגל הבכיר לא ישכחו שהבטיחו שייצאו נגד מסקנות ועדת שוחט, הכוללות את העלאת שכר הלימוד, כדי לממן את שכר המרצים. מהתאחדות הסטודנטים נמסר, כי הסטודנטים עומדים לצד המרצים ואף שוקלים להשבית את הלימודים שכן מתקיימים עד לסיום השביתה.

מאות סטודנטים מכל הארץ הגיעו אתמול להפגין מול משרדי משרד החינוך בירושלים. הם קראו לאנשי משרד החינוך לתת להם לחזור ללמוד במתכונת רגילה. הסטודנטים טוענים כי הגיעו אל סף השבירה, לאחר שאתמול פורסם כי עשרות סטודנטים בכל אוניברסיטה החליטו לוותר על שנת הלימודים הנוכחית.

איתי שונשיין. מאיים להשבית את הלימודים כליל.
איתי שונשיין. מאיים להשבית את הלימודים כליל.
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד