האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איך משלימים את החומר?

המשך שביתת הסגל הבכיר גורמת לראשי האוניברסיטאות כאב ראש רציני. בור"ה מתחיל לחשוב על היום שאחרי השביתה

רוי רגב | 13-12-2007 10:25:00

השבוע ה-9 לשביתת הסגל הבכיר בפתח ומחשבות על סידורי היום שאחרי מתחילות להטריד את קברניטי האוניברסיטאות וגם את המרצים. ור"ה הודיע השבוע כי ככל הנראה הסמסטר לא יבוטל, אך עם זאת, לא יודעים לספר שם איך יושלם חומר הלימוד. התוכנית שהוצעה היא להשלים את הקורסים בחופשת הסמסטר והקיץ. הבעיה היא שישנם קורסים שכן נלמדו בתקופת השביתה ובמועד זה יתקיימו הבחינות.

מלבד העובדה שהסטודנטים צריכים להתמקד בלימודים לבחינות ולא בשיעורים, תתעורר בעיה קשה של כיתות פנויות באוניברסיטאות. משה קווה, יו"ר ועד ראשי האוניברסיטאות, הודיע לאחרונה לתקשורת כי השביתה הגיעה ככל הנראה אל נקודה ממנה אין חזרה. ראשי האוניברסיטאות לא יוכלו להתקין מערכת שעות חדשה שלא תתנגש בימי הבחינות והכיתות התפוסות על ידי הנבחנים.

בעיה נוספת היא שפשוט לא ידוע עדיין מתי בכלל תסתיים השביתה. לאחר שנציגים מאוניברסיטת בר אילן, הציגו לאוצר תוכנית מהפכנית שתמנע את המשך שחיקת השכר של חברי הסגל הבכיר, נראה היה כי חלה השבוע התקדמות מעשית בין הצדדים. אתמול נמסר לתקשורת כי פוצץ המשא ומתן וכעת חוזרים הצדדים להתבצר בעמדותיהם.

לאחרונה פורסם עוד כי חברי הסגל הבכיר מציגים בעיה נוספת של קושי להתחייב להשלמת הקורסים. מתברר כי רבים מהמרצים הבכירים התחייבו כבר לקחת חלק בכנסים בחו"ל, השתלמויות ואפילו שנת שבתון. במקרים אלו, יאלצו ראשי האוניברסיטאות למצוא פתרון יצירתי להשלמת החומר, אם בכלל.

מבעירים את חיפה. עם המרצים לאורך כל הדרך. (אגודת הסטודנטים)
מבעירים את חיפה. עם המרצים לאורך כל הדרך. (אגודת הסטודנטים)

המאבק ממשיך
בינתיים ממשיכות אגודות הסטודנטים להפגין תמיכה בסגל הבכיר בדרישה לסיים את המשבר. השבוע התאפיין בהפגנות רבות משתתפים בכל הקמפוסים בארץ, כאשר השיא הייתה הפגנת ענק בקמפוס תל אביב, אליו הגיעו מאות מרצים וסטודנטים מכל הארץ.

באוניברסיטת חיפה ממשיכים זה היום הרביעי להשבית כליל את הלימודים, ואתמול הפגינו סטודנטים רבים מול שער הקמפוס הנעול והבעירו צמיגים במשך שעות רבות. הסטודנטים הכריזו כי הם ילוו את מאבק הסגל הבכיר לכל אורך הדרך. כזכור, הצטרפו גם חברי הסגל הזוטר למחאה, והם לא ימשיכו ללמד, כל עוד הסטודנטים משביתים את הלימודים בקמפוס הצפוני.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי