האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

משקיעים בננו-טכנולוגיה

הממשלה תשקיע 73.5 מיליון דולר בהקמה ופיתוח של ששה מכוני מחקר אוניברסיטאיים לננו-טכנולוגיה

ליאור ליוואק | 11-12-2007 14:02:00

הממשלה תשקיע 73.5 מיליון דולר ב-6 מכוני ננו-טכנולוגיה אוניברסיטאיים במהלך חמש השנים הקרובות. האוניברסיטאות עצמן תוספנה השקעות בהיקף כפול, ובסך הכל יושקעו בהקמת המכונים כ- 220.5 מיליון דולר.

ההשקעה הממשלתית תנותב באמצעות הוועדה לתכנון ולתקצוב של המועצה להשכלה גבוהה ומקורותיה מגיעים ממשרד התמ"ת (35.75 מיליון דולר), הות"ת עצמה (20.5 מיליון), משרד האוצר (10.5 מיליון), משרד המדע (5 מיליון), ומשרד הביטחון (1.75 מיליון דולר).

מהות''ת נמסר כי הטכניון ייהנה מתקציב ממשלתי של 26 מיליון דולר, זאת משום שהקים בו קיים מכון שכבר החל לפעול והוא הגדול ביותר בהיקפו. האוניברסיטאות תל-אביב, בר-אילן, העברית, בן - גוריון ומכון וייצמן יזכו כל אחת לתקציב של כ-10 מיליון דולר.

"ההשקעה רחבת ההיקף בפיתוח ננו-טכנולוגיה, המקיפה את כל האוניברסיטאות המחקר, העוסקות בישראל במחקר טכנולוגי, מעידה על החשיבות הרבה שאנו מייחסים לפיתוח נושאים, שיש להם השלכה ישירה על שמירת מקומה הבכיר של ישראל בעולם ההיי-טק" אומר פרופ' שלמה גרוסמן, יו''ר ות''ת והוסיף כי בישראל אין תחליף להשקעה מאסיבית במחקר טכנולוגי מצד המוסדות להשכלה גבוהה, וכי זוהי הערובה היחידה לשמירה על מעמדה המדעי והטכנולוגי של ישראל.

פרופ' יצחק אפלויג, נשיא הטכניון. הכי גדול (צ-יחצ)
פרופ' יצחק אפלויג, נשיא הטכניון. הכי גדול (צ-יחצ)
פרופ' שלמה גרוסמן. משקיע (צ-יחצ)
פרופ' שלמה גרוסמן. משקיע (צ-יחצ)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי