האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קמפוס ללא אופניים

אוניברסיטת ת"א החליטה להפסיק את חלוקת זוגות האופניים ברחבי הקמפוס בגלל חוק הקסדה של ח"כ גלעד ארדן

רוי רגב | 25-11-2007 10:44:00

אישור הצעת החוק של חבר הכנסת גלעד ארדן, המחייבת חבישת קסדה בזמן רכיבה על אופניים גרמה לאוניברסיטת ת"א לוותר על שירותי האופניים שהעניקה ברחבי הקמפוס. בשנים האחרונות, הפעילה אגודת הסטודנטים במימונה של האוניברסיטה התל אביבית, עשרות רבים של זוגות אופניים לרווחת הסטודנטים. האופניים אפשרו לסטודנטים קשי היום להגיע בקלות ממבנה למבנה בתוך הקמפוס הגדול ולהשאיר את האופניים בתחנות עגינה רבות הפזורות בקמפוס.

לאחרונה פורסם, כי כעת, לאחר שחובת חבישת הקסדה הפכה ככל הנראה לעובדה מוגמרת, החליטה האוניברסיטה כי היא מבטלת את השירות המפנק. חלוקת האופניים בקמפוס מתבצעת מזה 6 שנים וזוכה להצלחה גדולה. ברחבי הקמפוס פוזרו 150 זוגות אופניים, כאשר השנה, לא חולקו האופניים מתחילת הסמסטר שנפתח כבר לפני כחודש.

האוניברסיטה החליטה שלא לממן כרגע קסדות לסטודנטים ולהפסיק את פיזורם של האופניים ברחבי הקמפוס. מהאוניברסיטה נמסר כי מדובר בהחלטה זמנית בעקבות ייעוץ משפטי שהאוניברסיטה קיבלה בנושא. לאחר שיתבצע בירור נוסף בנושא ייתכן ויוחזרו האופניים לשרת את הסטודנטים.

מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב נמסר: אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב, שהפעילה בעבר בהצלחה את פרוייקט חלוקת זוגות האופניים בקמפוס, נערכת כעת למצב החדש, בעקבות החוק. אנו פועלים במרץ ומקווים שיימצא פיתרון לעניין, ושבקרוב ישובו הסטודנטים להשתמש באופניים, וינהגו בזהירות ובהתאם לחוק".

חבר הכנסת הפעיל, גלעד ארדן, ממשיך לככב בתחום הרכב הדו-גלגלי. מי שהחליט לשנוא את חבר הכנסת בגלל חוק הקסדות לאופניים יכול להתנחם בניסיונותיו להקל על רוכבי הקטנועים והאופנועים. חבר הכנסת מנסה להעביר בקרוב קריאה שניה בכנסת לגבי הצעת חוק שלו הממליצה להוריד את מחירי הביטוח של כלי רכב דו-גלגליים כדי לעודד שימוש בכלים אלו, הנפוצים בקרב ציבור הסטודנטים התפרן.

אופניים. תביאו מהבית או שתלכו ברגל לספריה. (צ'-יורם)
אופניים. תביאו מהבית או שתלכו ברגל לספריה. (צ'-יורם)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי