האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסטודנטים ב"עברית" יוצאים להפגין

יקיימו שיעורים מול בנייני משרד האוצר בירושלים במחאה על התמשכות משבר שכר המרצים והשביתה באוניברסיטאות

ליאור ליוואק | 22-11-2007 10:25:00

הסטודנטים משמיעים קול: חודש עבר מאז החלה שביתת המרצים, פיתרון למשבר לא נראה באופק ובאגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית הוחלט להוציא היום את הסטודנטים להפגנה מול משרד האוצר בירושלים. על פי התכנון, מאות סטודנטים ייקחו חלק בשיעורים שיתקיימו בצהריים מול בנייני משרד האוצר. לדברי יו"ר אגודת הסטודנטים של האוניברסיטה העברית, שלמה לוי, מדובר ב"צעד ראשון בהסלמה - אנחנו מתכוונים להמשיך ולפעול עד לשינוי המצב וליצירת רפורמה אמיתית במערכת ההשכלה הגבוהה."

גם יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתי שונשיין, קרא לסטודנטים להגיע להפגנות: "לאור השביתות והמשברים החמורים במערכת החינוך וההשכלה הגבוהה, אנו כדור העתיד של מדינת ישראל חייבים לצאת לרחובות ולהשמיע את קולנו." אמר שונשיין אתמול.

ראשי אגודות הסטודנטים התכנסו לאחרונה במטרה לפעול יחד למזעור נזקי השביתה. אחד הצעדים שבהם נקטו כאמצעי לחץ לזירוז סיום המשבר היה לבקש מהסטודנטים שלא לשלם את שוברי הלימוד, עד שיתבהר מועד סיום השביתה וגורל הסמסטר.

התאחדות הסטודנטים אף הודיעה כי ייתכן ויינקטו צעדים משפטיים נגד האוניברסיטאות בעקבות ביטול השיעורים. ראשי האוניברסיטאות, מצידם, איימו אתמול כי אם תמשך שביתת הסגל הבכיר 10 ימים נוספים, יבוטל הסמסטר. אחת האפשרויות הנשקלות כעת היא להמשיך את הלימודים אל תוך חופשת הסמסטר, מה שעלול להוביל לגרירת הלימודים בסמסטר ב' אל תוך חופשת הקיץ.

שלמה לוי. יו''ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית
שלמה לוי. יו''ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטה העברית
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי