האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסמסטר בסכנה

ראשי האוניברסיטאות שנפגשו אתמול עם האוצר איימו להשבית את הסמסטר במידה ולא תהיה התקדמות במשא ומתן מולם

רוי רגב | 21-11-2007 10:41:00

ראשי האוניברסיטאות איימו אתמול במהלך ישיבה של ועדת החינוך בכנסת, כי אם תמשך שביתת הסגל הבכיר 10 ימים נוספים, יבוטל הסמסטר. אנשי משרד החינוך והאוצר לא נשארו לשמוע את הדברים, ועזבו את הישיבה לאחר שסיימו להודיע כי עד שלא יושג הסכם עם המורים, לא יוכלו לחתום על הסכם עם חברי הסגל הבכיר.

פרופ' צבי הכהן, יו"ר המועצה המתאמת של ארגוני הסגל הבכיר, בחר לתקוף שוב את שרת החינוך, יולי תמיר, וטען כי לשרה לא איכפת אם "יתבטל הסמסטר ו-30,000 סטודנטים לא יוכלו להתחיל את הסטאז' שלהם". בנוסף, הנזק למערכת ההשכלה הגבוהה במקרה של ביטול הסמסטר נאמד ב-2 מיליארד שקלים.

נשיא אוניברסיטת ת"א, פרופ' צבי גליל, אמר במהלך הישיבה כי האוניברסיטאות בישראל נלחמות על חייהן בימים אלה והמרצים הטובים ממשיכים לעזוב. "אם השביתה הזאת תמשיך היא תשבור את האוניברסיטאות", אמר אתמול פרופ' גליל.

ממשרד האוצר נמסר כי הם מודעים לגודל הבעיה של אי עדכון שכר המרצים. הממונה על השכר באוצר, אלי כהן, הסביר את חוסר המעש של האוצר בנושא: "ההסכם עם עופר עיני עדיין לא חתום ואני אומר בכנות שאיני יכול להתקדם עד שיחתם הסכם מכיוון שבהסתדרות מחכים לראות מה יחתם עם המרצים והמורים".

סטודנטים על הדשא. לא יתחילו את הסטאז' בזמן. (צ'-האוניברסיטה הפתוחה)
סטודנטים על הדשא. לא יתחילו את הסטאז' בזמן. (צ'-האוניברסיטה הפתוחה)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי