האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

קידום אישי דרך משחק

העבודה המשחקית היא כלי לביטוי עצמי באמצעות הבעה ויצירה. היא מאפשרת לנו חזרה לאינסטינקט האנושי הבסיסי הטבוע בנו עוד לפני היכולת לדבר, היכולת לשחק.

23-10-2007 09:23:00

סדנת "כל העולם במה" הינה סדנה חווייתית ומעשית אשר משלבת בין אלמנטים, משחק וקידום אישי. הסדנה מתמקדת בשני מושגי יסוד המניעים את תהליך העבודה.
המושג הראשון הוא "אלתור". השיטה הדרמטית המשחקית מבוססת על אלתור וגילום דמות תוך עבודה משחקית ופעילות ספונטנית. היא מפתחת את כל המשאבים האישיים: חושים, דמיון, תנועה, דיבור, רגש וחשיבה. הפעולה הפיזית והמילולית, מאפשרת לנו למצוא חלופות יצירתיות וספונטניות, בהתמודדות עם קשיים ומעצורים, ומעניקה לנו הזדמנות לבחון אותם ולהתמודד איתם מחדש.

המושג השני הוא "עבודה על סצינה". העבודה המשחקית מתחילה מדמות, סצינה וקונפליקט. זוהי למעשה הדמיה של מציאות,המאפשרת לכל אחד מאתנו ביטוי קונפליקטים ופתירתם, שחרור רגשות, ביטוי חלקים של העצמי, רצונות ותקוות, התנסות במצבים ותפקידים חדשים, ואימון לקראת מאורעות היומיום. כלומר, במקום לפתור את בעיותינו בתוך קבוצת אנשים על ידי דיבור, אנו מעלים את הבעיות על ידי הצגתן בפועל.

הבמה והקבוצה היא הטריטוריה הבלעדית של המשתתפים. על הבמה באווירה בטוחה נוצר מעין חלל המאפשר לנו להשתחרר ולהתנסות בתחושת חופש אמיתית למשך הזמן המוגדר של העבודה.

חופש הוא מילת המפתח בהתייחסות למשחק ככלי לקידום אישי. על הבמה אנו יכולים לחוות לראשונה רגשות מודחקים של שמחה, עצב, אהבה, כאב, התרגשות ועוד, ולהגיע מתוך כך להקלה רגשית ולסיפוק. האלטרנטיבות החדשות הנפתחות לפנינו מאפשרות לנו לבטא את מכלול רגשותינו בכל צורת ביטוי המתאימה לנו. על הבמה אנו רשאים ליצור זמן מיוחד, חלום ומציאות, פנטזיה וחיי יום יום. על הבמה נוצר יקום, שחוקיו נקבעים על ידינו.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים