האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

לשכת עוה''ד נלחמת בהצפה בשוק

בלשכת עורכי הדין נלחמים בהצפת השוק בעורכי דין: ציון המעבר בבחינות הלשכה יועלה כצעד ראשון בבחינת רמת המקצוע

ליאור ליוואק | 20-09-2007 10:23:00

לשכת עורכי הדין נאבקת בהצפה בשוק: הוועד המרכזי של לשכת עורכי הדין קיבל בשבוע שעבר החלטה שתשפיע רבות על השתלבותם של עורכי דין צעירים במקצוע. ביוזמת יו"ר הלשכה החדש, יורי גיא-רון, הוחלט בוועד להעלות את ציון העובר בבחינות הלשכה.

בחינות ההסמכה של הלשכה מורכבות מבחינה בכתב ובחינה בעל-פה. עד עתה, כדי לעבור לשלב הבחינה בעל פה, היה על המועמדים לענות נכונה על 60% מהשאלות בכל חלק של הבחינה בכתב. נבחן שהשיג באחד מן החלקים ציון נמוך מ-60, יכול לעבור את הבחינה רק ציונו הכולל בבחינה עומד על 65 לפחות.

על פי התיקון העתידי, נבחן שקיבל 65 לפחות בכל אחד מחלקי הבחינה בכתב, ייחשב כמי שעבר אותה. לעומת זאת, מי שקיבל באחד או יותר מחלקי הבחינה ציון הנמוך מ-65, יזדקק לציון כולל של 70 כדי לעבור אותה בהצלחה. התיקון עדיין טעון אישור של שר המשפטים ויחול רק על מי שטרם החל בהתמחות.

מלשכת עורכי הדין נמסר כי כ-16.5% מהנבחנים מקבלים ציון הנע בין 60 ל-70 ולכן העלאת ציון המעבר היא משמעותית. עוד נמסר כי מדובר ב-"צעד ראשון בלבד כחלק מדיון מהותי, רציני ומעמיק בסוגיית רמת המקצוע, אשר יערך בלשכה בתקופה הקרובה". הוועד אף הקים צוות חדש לטיפול בנושא הצפת השוק בעורכי דין.

אחת שעברה את הבחינות. עו''ד כנרת בראשי (צ - ת.אייזנברג)
אחת שעברה את הבחינות. עו''ד כנרת בראשי (צ - ת.אייזנברג)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי