האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רוזנשטיין ינצל את הזמן

אולי מתוך שעמום, אולי מתוך רצון להשכיל, יתחיל האסיר זאב רוזנשטיין ללמוד לקראת תואר ראשון. הלימודים יערכו בתאו שם גם ייבחן

רוי רגב | 16-09-2007 12:16:00

בין הסטודנטים החדשים שיפקדו עם פתיחת הסמסטר את ספסלי האוניברסיטה יהיה גם האסיר מספר 1 של ישראל, זאב רוזנשטיין. אולי במקרה של האסיר המרצה 12 שנות מאסר בכלא רמלה על סחר בסמים, לא מדובר בספסלים אלא בלימודים בהתכתבות באוניברסיטה הפתוחה.

התקשורת מפרסמת היום כי רוזנשטיין, שנחשב לאדם מחושב ורציני, בחר להתחיל ללמוד לקראת תואר ראשון בכלכלה וניהול. שיגרת יומו של מי שחזר רק לאחרונה לישראל מהכלא האמריקני, כוללת מידה מועטה מאוד של קשר עם אסירים אחרים. רוזנשטיין נמצא רוב הזמן באגף מבודד לטובת ביטחונו האישי. בנוסף, הביקורים של מי שהיה עד לא מזמן זה שכולם חפצים ביקרו, הם קצרים ומועטים ביותר. למרות שבבית הכלא טוענים כי ההפרדה נועדה להגן עליו, עתר לאחרונה רוזנשטיין דרך עורך דינו לבית המשפט בבקשה להוציא אותו מן הבידוד בו הוא נתון ולתת לו לפגוש אסירים אחרים.

יש להניח כי השעמום, והצורך לנצל איכשהו את שנותיו בכלא הכריעו את רוזנשטיין, וזה בחר ללמוד באוניברסיטה היחידה בה אין רשימות נוכחות. מנהלי הכלא סיפרו כי לפני שבועות אחדים רוזנשטיין פנה להנהלת הכלא וביקש לקבל את טופסי ההרשמה לשנת הלימודים הקרובה. הוא צפוי להתחיל את לימודיו בעוד כחודש, כאשר את חומר הלימוד הוא יקבל לתאו האישי ומשם גם יגיש את עבודותיו. למרות שאסירים אחרים רשאים לצאת למבחנים, במקרה שלו יאלץ רוזנשטיין לעשות גם את המבחנים בתאו.

האוניברסיטה הפתוחה. על הדשא רוזנשטיין לא ישב. (האוני' הפתוחה)
האוניברסיטה הפתוחה. על הדשא רוזנשטיין לא ישב. (האוני' הפתוחה)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי