האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

איראן אחראית על הפיגוע בקמפוס

פסק דין בארה"ב: ממשלת איראן תשלם כ-13 מליון דולרים למשפחתה של הרוגה בפיגוע שהתרחש ב-2002 בקמפוס הר-הצופים

רוי רגב | 11-09-2007 17:38:00

פסק דין תקדימי ניתן השבוע בבית משפט אמריקני: פסק הדין קובע כי איראן צריכה לשלם פיצויים למשפחתה של מרלה בנט, סטודנטית אמריקנית שנהרגה בפיגוע הקשה באוניברסיטה העברית ב-2002. בית המשפט המחוזי של ארה"ב בוושינגטון קבע כי לפיגוע הנורא, בו נהרגו 9 סטודנטים אחראית ממשלת איראן. בית המשפט חייב את איראן לשלם לא פחות מכ-13 מליון דולרים למשפחת הנרצחת.

מרלה בנט, תושבת סן-דייגו קליפורניה, הייתה בת 24 במותה. בנט הייתה אחת מהסטודנטים שישבו בקפיטריית פרנק סינטרה בהר-הצופים ביום הפיגוע הנורא בקמפוס. בנט, בוגרת אוניברסיטת קליפורניה, למדה באותה שנה בתוכנית החד-שנתית ליהדות באוניברסיטה העברית.

השופט האמריקני, רויס למברת', קבע בהחלטתו כי הפיגוע בוצע בידי מחבלים המשתייכים לתנועת החמאס, תנועה שממומנת על ידי איראן. לכן צריכה איראן לקחת אחריות על הפיגוע ולפצות את משפחתה של בנט בסכום של 12,904,548.00 דולרים. יש לציין כי בארה"ב קיים חוק המאפשר להטיל אחריות על פיגועי טרור ולתבוע את המדינות או הארגונים האחראים לאותן התקפות.

מהאוניברסיטה העברית נמסר היום: "הנהלת האוניברסיטה העברית מרכינה ראשה לזכרה של מרלה ולזכרם של שאר קרבנות הפיגוע ומביעה סיפוק מהחלטת בית המשפט אשר אולי תקל, ולו? במעט, מסבלה של המשפחה".

הנשיא אחמדינג'אד. איראן אחראית על הפיגוע (ShutterStock)
הנשיא אחמדינג'אד. איראן אחראית על הפיגוע (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי