072-3300504

האיש שלנו בבריטניה

פרופ' דייוויד ניומן, פרופ' לגיאופוליטיקה מבר-אילן ,ישראלי יליד בריטניה, מונה למסביר הרשמי של האקדמיה הישראלית בממלכה הבריטית

רוי רגב | 10-09-2007 11:28:00

ישראל שולפת את התותחים הכבדים בעולם האקדמיה ומשיבה מלחמה לניסיונות איגוד המרצים הבריטים להטיל חרם על מוסדות אקדמיים ישראליים. פרופ' דייוויד ניומן, ישראלי יליד בריטניה, נבחר על ידי שגרירות ישראל בבריטניה לייצג את האינטרסים של האקדמיה הישראלית באי הבריטי. פרופ' ניומן, ליווה לאחרונה את השרה יולי תמיר במסע הסברת המדיניות הישראלית בבריטניה, והיה הנציג הישראלי היחיד באותו כנס בו הוחלט על ידי איגוד מרצי בריטניה להמליץ על חרם אקדמי על ישראלי.

פרופ' ניומן מצא את עצמו די במקרה במהלך השנה האחרונה עסוק יותר ויותר בהגנה על אינטרסים ישראליים בפני מרצים וכלי תקשורת בריטים. הפרופ' הציוני הגיע בשנה שעברה לאוניברסיטת בריסטול כפרופסור אורח לגיאופוליטיקה, במסגרת שנת השבתון שלו. פרופ' ניומן יישאר כעת שנה נוספת באנגליה ורק לאחריה ישוב למחלקה לפוליטיקה וממשל באוניברסיטת בר-אילן, המחלקה אותה הקים.

מאז החלה ההתלהמות בבריטניה נגד ישראל בשנים האחרונות, מנהלת שגרירות ישראל בבריטניה, בתיאום משרד החוץ, מאבק הסברה עיקש. כעת מבקשת השגרירות להילחם בצורה יעילה יותר במישור האקדמי. משימתו של פרופ' ניומן היא "קידום וחיזוק קשרים אקדמיים בין מדעני שתי המדינות". בנוסף, יביא הפרופסור הלוחמני חוקרים ישראלים לבריטניה ויארגן ביקורים דומים לחוקרים בריטים במוסדות מחקר בישראל כולל כנסים משותפים לאנשי האקדמיה.

יוזמת העסקתו של פרופ' ניומן באה מארגון IAB (International Advisory Board For Academic (Freedom ארגון שהוקם לפני מספר שנים כדי לייצג את מוסדות האקדמיה הישראליים ברחבי העולם.

"ראוי לציין שהניסיון להטיל את החרם בא מכיוונו של ארגון המרצים בלבד, ברובם המכריע חוקרים זוטרים שעיקר זמנם מוקדש לפעילות פוליטית ולא מחקרית, והוא בניגוד לרצונן של האוניברסיטאות הבריטיות ושל הממשלה הבריטית", מספר השבוע פרופ' ניומן. הוא מוסיף כי גם כלי-התקשורת הבריטיים שלא נחשבים כאוהדים נלהבים מדי של ישראל, יצאו ברובם נגד הצבעתם של חברי איגוד המרצים.

לפרופ' ניומן חשוב להדגיש בפני המרצים והתקשורת הבריטית כי דווקא האקדמיה הישראלית עוסקת בהידברות ובשיתופי פעולה עם העם הפלסטיני. מה שמשאיר ככל הנראה לפרופ' ניומן הרבה עבודה במשך השנה הקרובה.

פרופ' ניומן. קולה של האקדמיה הישראלית בבריטניה.
פרופ' ניומן. קולה של האקדמיה הישראלית בבריטניה.
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד