האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הנזיר שזייף את התואר שלו

אנשי מפתח בחברה הדרום קוריאנית הודו כי זייפו את קורות חייהם. במדינה בה החינוך הינו ערך עליון לא מוכנים לקבל את התופעה

רוי רגב | 03-09-2007 15:13:00

עיתון הניו יורק טיימס פרסם כי דרום קוריאה סוערת בעקבות פרשת זיוף תארים אקדמיים. שלא כמו בישראל, בה אנשי ממשל זייפו תארים או "קישטו" את קורות חייהם בתארים שלא עשו. בקוריאה מדובר באנשי מקצוע, מרצים ואפילו אנשי רוח שהתגלו כמתהדרים בתארים שכלל לא עשו או לא סיימו. כאמור, דרום קוריאה, מדינה בה החינוך הוא ערך עליון סוערת בימים אלה. הקש ששבר את גב הגמל היה כאשר התגלה כי נזיר בודהיסטי רם דרג זייף את קורות חייו. הנזיר, הקרוי בפי מאמיניו "ג'ינגוואנג הנכבד", טען כי קיבל תואר מהאוניברסיטה הלאומית של סיאול, דבר שמעולם לא קרה.

את מחול השדים הזה התחילה בכלל מרצה לתולדות האמנות מאוניברסיטת דונגוק היוקרתית בדרום קוריאה. המרצה, שין ג'אוונג-אה, אשר עשתה חייל לאחרונה בעולם האמנות הדרום קוריאני, נשאלה על ידי בכירים באוניברסיטה היכן למדה וזאת טענה כי היא בעלת תואר דוקטור מאוניברסיטת ייל היוקרתית בארה"ב. חבר המנהלים של האוניברסיטה פרסם את המידע בתקשורת וכך התגלה כי המרצה הכוכבת כלל לא למדה בייל אלא באוניברסיטת קנזס, שם כלל לא סיימה את לימודיה.

הפרשייה גרמה לפיטוריה של שין מהאוניברסיטה והיא נאלצה לעזוב את המדינה לארה"ב. פרשייה נוספת שעלתה לכותרות לאחרונה, היא זו של אדריכל מפורסם אשר טען כי קיבל תואר באמנות מאוניברסיטת ניו ברידג' בארה"ב, בדיקה העלתה כי בניו ברידג' אין חוג לאמנות כלל. בנוסף, קים אוק רנג, מנהלת המרכז לאמנויות הבמה, נאלצה להתפטר מתפקידה לאחר שהודתה כי קנתה את התואר שלה בקליפורניה.

הרעש התקשורתי שעשו פרשיות הזיוף המופיעות בראש מהדורות החדשות בדרום קוריאה לאחרונה, מביא לחשיפת עוד ועוד זייפנים בתפקידי מפתח. הציבור בדרום קוריאה הוא אובססיבי בנושאי החינוך ולימודים בארה"ב הם דבר נפוץ. החברה בדרום קוריאה רואה עצמה נבגדת על ידי כל אותם אנשי מפתח שזייפו את קורות חייהם.

בלבוש מסורתי. הקוריאנים שמים דגש על לימודים גבוהים. (ShutterStock)
בלבוש מסורתי. הקוריאנים שמים דגש על לימודים גבוהים. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי