האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אוניברסיטת חיפה: בי''ס חדש ללימודי הים

בית הספר החדש ישתף פעולה עם אוניברסיטת סטנפורד במחקר הפקת אנרגיה חלופית לנפט מהים

ליאור ליוואק | 23-08-2007 09:56:00

באוניברסיטת חיפה מוקם בימים אלה בית ספר חדש ללימודי ים. בית הספר, המוקם בזכות תרומה בת 8 מיליון דולר של איש העסקים האמריקאי ליאון צ'רני, יתמקד בחקר הפקת הגז מהים כאנרגיה חלופית לנפט.

בית הספר החדש יעסוק במגוון תחומי מחקר הנוגעים לים - גיאולוגיה, גיאופיזיקה, ביולוגיה, אסטרטגיה וארכיאולוגיה ימית. במסגרת הקמתו של בית הספר, נחתם לאחרונה הסכם שיתוף פעולה מחקרי בתחום הפקת אנרגיה מהים בין אוניברסיטת חיפה לבין אוניברסיטת סטנפורד היוקרתית מארה"ב. סטנפורד תעמיד לרשות צוות המחקר של חיפה מעבדות מתקדמות ואמצעי מחקר אחרים. בראש הצוות יעמוד פרופ' עמוס נור, מהחוקרים המובילים בעולם בתחום.

צ'רני, שמתכוון להשקיע כספים נוספים בבית הספר בעתיד, שואף להפוך את בית הספר החדש למרכז מחקר עולמי מוביל בנושא הפקת אנרגיה מהים. "אחת המטרות העיקריות של בית הספר היא לבדוק את האפשרויות של הפיכת הגז שיופק מהים למשאב כלכלי רב ערך שיסיר את התלות בנפט וישנה את המציאות הגאו-פוליטית בעולם", אמר צ'רני, שהעניק לבית הספר את שמו.

"בית הספר החדש מבטא את שני הנדבכים החשובים של אוניברסיטת חיפה - מחקר בין תחומי ושתוף פעולה בינלאומי עם מוסדות אקדמיים בעולם", אמר פרופ' בן-זאב, נשיא אוניברסיטת חיפה והוסיף כי בית הספר החדש ישתף פעולה בעתיד עם גופים אקדמיים נוספים.

מחקר ימי - בקרוב בחיפה (צ-ShutterStock)
מחקר ימי - בקרוב בחיפה (צ-ShutterStock)
סטנפורד - ישתפו פעולה (צ-אתר הבית)
סטנפורד - ישתפו פעולה (צ-אתר הבית)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי