האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תגובת נגד לחרם הבריטי

יותר מ-10,000 אנשי אקדמיה מרחבי העולם חתמו על עצומה נגד המלצת החרם הבריטית על האקדמיה הישראלית

רוי רגב | 31-07-2007 10:08:00

ארגון אקדמי פרו-ישראלי יחד עם ראשי אוניברסיטאות בארה"ב הובילו לאחרונה מהלך נגד המלצת החרם של איגוד מרצי האוניברסיטאות והמכללות על האקדמיה בישראל. כחלק ממהלך הנגד, חתמו יותר מ-10,000 אנשי אקדמיה, ביניהם מרצים, מנהלי אוניברסיטאות ואנשי רוח מכל העולם על עצומה המגנה את האיגוד הבריטי והחלטתו.

העצומה הפרו-ישראלית היא יוזמה של ארגון הנקרא "משכילים בעבור שלום במזרח התיכון" (SPME), אשר בסיסו בארה"ב, אך הוא כולל אנשי אקדמיה בכל העולם. מהארגון נמסר כי מטרת העצומה היא "לערער את הלגיטימיות של המלצת איגוד המרצים הבריטי להטלת החרם".

בין החותמים על העצומה נמנים גם 32 זוכי פרס נובל ו-53 ראשי אוניברסיטאות. בין הבולטים שבהם: נשיאי אוניברסיטאות MIT, קליפורניה וטנספורד. בעצומה כותבים אנשי האקדמיה, כי יסרבו להשתתף בכל מסגרת אשר תשלול השתתפותם של אנשי אקדמיה מישראל.

תגובת אנשי האקדמיה האמריקנים, מגיעה לאחר שבמאי האחרון הוחלט במהלך הצבעה של איגוד מרצי האוניברסיטאות והמכללות הבריטי, להמליץ להחרים את עמיתיהם מאוניברסיטאות בישראל בשל הכיבוש. בשבוע שעבר עלה שוב הנושא לדיון, לאחר שכתב עת רפואי בריטי בחר להתייחס לנושא על ידי שני מאמרי דעה ועורר סערה בקרב העולם האקדמי.

סטודנט אמריקני. שוב ישראל מקבלת עזרה מהדודים באמריקה. (ShutterStock)
סטודנט אמריקני. שוב ישראל מקבלת עזרה מהדודים באמריקה. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי