האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

אושרה הארכת חוק טל

הכנסת אישרה אתמול את הארכת חוק טל ברוב מוחץ. הארכת החוק התקבלה ימים ספורים לאחר שצה"ל פרסם את נתוני גיוס אוגוסט 2007

רוי רגב | 19-07-2007 10:06:00

כצפוי אישרה הממשלה בהצבעה שנערכה אתמול את הארכת חוק טל בחמש שנים נוספות, ברוב של 56 חברי כנסת בעד מול 9 מתנגדים בלבד. כל סיעות הקואליציה הצביעו בעד כאשר המתנגדים היו חברי סיעת מר"צ וכמה חברי כנסת מסיעת העבודה. זאת על-אף קביעתו של בג"ץ כי החוק נכשל.

מהאופוזיציה תמכו בחוק 5 חברי כנסת מהליכוד ו-7 חברי כנסת מהאיחוד הלאומי. חברי כנסת רבים מסיעת הגמלאים וישראל ביתנו בחרו שלא להשתתף בהצבעה. לעומת חבריו, בחר שר התשתיות, בנימין בן-אליעזר, להצביע בניגוד להצבעת חבריו בקואליציה.

ההצבעה נערכה מקץ 5 שנים בהם פעל החוק להדרת קבלת פטור משירות צבאי של תלמידי הישיבות. הארכת החוק צרמה לתנועות חברתיות רבות, במיוחד על רקע הנתונים שפרסם צה"ל השבוע. הנתונים מראים כי רבע מהישראלים אינם מתגייסים כלל לצבא, כאשר 11% משוחררים על רקע "תורתם אמונתם".

החוק מאפשר לתלמידי הישיבות להמשיך ללמוד עד גיל 22 ואז לצאת ל"שנת הכרעה". בשנה הזאת הם יכולים ללמוד מקצוע או לעבוד ובתום השנה הם אמורים לעשות שירות צבאי מקוצר או שירות אזרחי. בפועל רק 2000 תלמידי ישיבות יצאו לשנת ההכרעה בחמש השנים בהם פעל החוק והשירות האזרחי כלל לא הוקם.

חברי כנסת ממר"צ הודיעו כי לא ייכנעו למפלגות החרדיות כפי שהממשלה נכנעה. לתקשורת נמסר כי הסיעה תעתור לבג"ץ על מנת לפסול את החוק.

חרדים בכותל. ימשיכו ליהנות מחוק טל גם בשנים הבאות. (ShutterStock)
חרדים בכותל. ימשיכו ליהנות מחוק טל גם בשנים הבאות. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי