האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חזון הרכבת התחתית

בוגרי "מכון אבני" מציגים החודש את עבודות הגמר שלהם. בין התערוכות השונות הציגו הבוגרים את חזונם לרכבת תחתית בת"א

רוי רגב | 15-07-2007 12:27:00

צילום ועריכה: תמי אייזנברגתערוכת הבוגרים של "מכון אבני" נפתחה בשבוע שעבר. התערוכה מציגה את עבודות הבוגרים בתחומי האמנות, תקשורת, אדריכלות ועיצוב תעשייתי. אחת התערוכות הבולטות במתחם, היא זו של בוגרי המסלול לאדריכלות. בוגרי מגמת האדריכלות מציגים את חזונם לרכבת התחתית העתידית של ת"א. את פרויקט הגמר של הסטודנטים הנחה האדריכל דקל גודוביץ'.

הרעיון של רכבת תחתית בעיר העסקים של ישראל חוזר עד לשנות השישים של המאה הקודמת. כבר בשנת 1970 מינתה ראש הממשלה, גולדה מאיר, את שמעון פרס להוציא לפועל את תוכנית הרכבת כדי לפתור את בעיית עומס התחבורה בעיר. בעיה שכיום, עם הקמתם של רבי קומות רבים ובתי עסק חדשים החמירה לאין שיעור. קו הרכבת כבר תוכנן אך בנייתו מעולם לא יצאה לפועל.

בעבודותיהם הסטודנטים עיצבו תחנות רכבת תחתית פיקטיביות, בהתאם לאזורים השונים בעיר והציעו פתרונות להעברת הזמן בהמתנה לרכבת, העברת תחושת האזור ועיצוב עתידני. בתערוכה ניתן למצוא עבודות יצירתיות כמו זו של לינוי אליה, אשר עיצבה את תחנת רחוב אבא הלל. התחנה של אליה מנצלת את החלל הסגור של התחנה התת קרקעית להצגת עבודות אמנות. עוד עבודה שהוצגה בתערוכה היא של טל בן בנימין, שמציעה לבנות מלון דירות לתיירים בתוך תחנת קרליבך. פסינה סוניה, עיצבה את תחנת ביאליק בעיר כאולם קולנוע, המאפשר להעביר את זמן הציפייה לרכבת בצפייה בסרטים באורך מלא.

התערוכה פתוחה לקהל הרחב עד ה - 22 ביולי. שעות הפתיחה: א' - ה': 10:00 - 20:00, ו': 10:00 – 13:00. התערוכה מוצגת בבית הספר ברחוב אילת מס' 6, יפו.

כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי