האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

חוזרים להפגין

לאחר שהצליחו להשלים את סמסטר ב', חוזרים הסטודנטים להניף שלטים. ארגון הסטודנטים הארצי החל לגייס את הסטודנטים להפגנה מול מסיבת העיתונאים של ועדת שוחט ביום שני

רוי רגב | 12-07-2007 10:30:00

בעקבות המלצות ועדת שוחט, צפויה מסיבת העיתונאים בה יוצגו מסקנות הוועדה להיות ססגונית במיוחד. אגודות הסטודנטים השונות יגייסו סטודנטים לבוא ולהפגין מול מסיבת העיתונאים של אברהם שוחט. ההחלטה לחזור ולהפגין באה לאחר שאתמול פורסם כי למרות ההסכמים תמליץ הוועדה להעלות את שכר הלימודים ב - 70%. למרות שניתן יהיה לשלם את שכר הלימוד בפריסה רחבה של תשלומים חודשיים, עדיין יצטרכו הסטודנטים לגייס מקדמה מכובדת כדי להתחיל ללמוד.

ארגוני הסטודנטים דורשים כעת להיפגש עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט, כדי לראות את מתווה העלאת שכר הלימוד. בכל אופן, נטען מארגון הסטודנטים בישראל, כי לא יסכימו לקבל העלאה של 70% בשכר הלימוד ולכן ישובו להפגין. לעומת התנגדותם של הסטודנטים, היום פורסם כי בכירים באוניברסיטאות הביעו סיפוק מתוספת התקציב השמנה אותה הם עומדים לקבל.

מטה מאבק הסטודנטים, שלא חדל לפעול מאז השביתה, מסר לאמצעי התקשורת כי כל רפורמה שתיעשה ללא שיתוף פעולה של מרצים וסטודנטים, תפגע בנגישות הלימודים הגבוהים לשכבות רחבות באוכלוסיה. מוועדת שוחט נמסר בתגובה כי עדיף שהסטודנטים יחכו לפרסום מסקנות הדו"ח "כדי שיוכלו להתרשם מהתמונה המלאה".

הפגנת סטודנטים. מוציאים את השלטים מהמחסן. (יורם לימודים)
הפגנת סטודנטים. מוציאים את השלטים מהמחסן. (יורם לימודים)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי