האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הלטבים לא יוכרו

לאחר שש שנים של עתירות הוחלט כי 1500 בוגרים של אוניברסיטת לטביה (ביניהם גם אנשי צבא ומשטרה) לא יקבלו הכרה לתואר

רוי רגב | 27-05-2007 17:20:00

סופה של פרשת אוניברסיטת לטביה, לאחר שש שנים של דיונים וערעורים בלתי פוסקים הוחלט היום על ידי נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, כי תארים ראשונים של כ-1500 בוגרים (בעיקר עובדי מדינה) של שלוחת אוניברסיטת לטביה לא יוכרו.

כזכור, בשנת 2003 שלל נציב המדינה את תעודותיהם של בוגרי אוניברסיטת לטביה רטרואקטיבית לאחר שנחשד כי העבודות הועתקו. האוניברסיטה הלטבית הציעה לימודים מרחוק על ידי שליחת עבודות שנבדקו על ידיה.

ההחלטה התקבלה לאחר שב - 2005 פנו בוגרים רבים לבג"צ בטענה כי נשלל מהם "אישור השקילות" (אישור דירוג של תואר מחו"ל) מבלי שבחנו את המקרה שלהם באופן פרטני. זאת לאחר שמשרד החינוך בדק עבודות של בוגרים וניסה לראיין סטודנטים שלרוב ובעצת עורכי דינם לא שיתפו פעולה עם המראיינים. למרות טענת הסטודנטים של האוניברסיטה כי משרד החינוך מתנכל להם, נטען ממשרד החינוך כי ישנו חשד שעבודות זויפו וסטודנטים רבים לא גילו בקיאות בחומר בו היו אמורים להתמחות.

הסטודנטים לשעבר, טענו בפני בג"צ כי משרד החינוך לא פעל כשורה, והוסיפו כי השאלות שנשאלו על ידי משרד החינוך התייחסו לנושאי לימוד שנלמדו לפני זמן רב. לדבריהם, אופן ביצוע הראיונות היה לא תקין, מכיוון שלא ייתכן כי יזכרו את החומר אחרי זמן כה רב.

השופטת ביניש בחרה כאמור שלא לאשר את התארים של בוגרי אוניברסיטת לטביה, ביניהם גם עובדי מדינה רבים הזקוקים לתואר הלטבי כדי לקבל הטבות בשכר. בשלוחה שנפתחה בארץ בשנת 1996 למדו בין היתר גם אנשי צבא, סוהרים ואפילו שוטרים רבים.

שוטרת. עובדי מדינה רבים ביניהם גם שוטרים לא יקבלו הכרה. (ShutterStock)
שוטרת. עובדי מדינה רבים ביניהם גם שוטרים לא יקבלו הכרה. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי