האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

עשור ל"מגמה ירוקה"

ארגון הסטודנטים הסביבתי חוגג עשור בצעדה למען אוויר נקי, טקס הוקרה למתנדבים וסרט בסינמטק

ליאור ליוואק | 21-05-2007 15:00:00

ארגון "מגמה ירוקה - סטודנטים למען הסביבה" חוגג עשור להקמתו במסגרת פסטיבל אקולנוע שיתקיים מחר (שלישי), ערב שבועות, בסינמטק תל-אביב.

לפני אירועי חגיגות העשור לארגון, יתקיים מצעד למען אוויר נקי בהשתתפות עשרות ארגונים חברתיים וסביבתיים. המצעד יצא ב-10:00 מככר רבין לכיוון רחבת הסינמטק בתל-אביב במטרה להביע תמיכה בחקיקת חוק אוויר נקי. החל מ-12:00 יתקיימו בסינמטק פעילויות של הארגון ובהם טקס הוקרה למתנדבים והקרנת סרט במסגרת פסטיבל אקולנוע, הפסטיבל הבינלאומי לסרטים סביבתיים.

ארגון "מגמה ירוקה" פועל בעשור האחרון למען איכות הסביבה תוך התמקדות בשמירה על אוויר נקי, קידום תחבורה ציבורית ואנרגיה נקייה, הגנת השטחים הפתוחים ושימור החופים. בארגון רשומים כ-6,000 פעילים מ-26 תאים באוניברסיטאות ובמכללות בכל הארץ. הסטודנטים החברים בארגון לוקחים חלק בהפגנות ומחאות כמו גם פעילויות קהילתית במטרה לחנך את הדורות הבאים לערכים סביבתיים.

לדברי גיל יעקב מנכ"ל הארגון, "מגמה ירוקה מוכיחה כי הסטודנטים בארץ אכן נאבקים עבור ערכים חשובים כמו הסביבה ובריאות הציבור. הכוח הסטודנטיאלי והאמונה שניתן לשנות את החברה, הם אלו שהניעו במהלך העשור האחרון את העשייה, וימשיכו להוביל אותה גם בשנים הבאות".

בין המאבקים שבהם לקח חלק ארגון "מגמה ירוקה": המאבק הציבורי לביטול תוכנית ספדי, קידום חוק החופים לשמירת על חופי הים התיכון, קידום חוק הפיקדון, מניעת הבנייה על פארק איילון, המאבק לשמירה על חולות ניצנים, מאבק ציבורי לפתיחת חופי הכנרת לציבור וחניכת שביל סובב כנרת, ופינוי כלובי הדגים ממפרץ אילת.

המאבק נגד תכנית ספדי (צילום: יאיר כהן)
המאבק נגד תכנית ספדי (צילום: יאיר כהן)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי