האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

רק שליש מהסטודנטים במרכז גרים עם ההורים

הרוב גרים בשכירות או במעונות- כך על פי סקר שנערך לאחרונה. עוד עולה מהסקר- 8% עושים שימוש במלגות ופחות מרבע נתמכים על ידי ההורים

ליאור ליוואק | 07-05-2007 15:38:00

מסקר שנערך לאחרונה בקרב סטודנטים מגוש דן עולים מספר נתונים מעניינים אודות עלות המחיה של הסטודנט הממוצע ומקורות המימון ללימודים.

על פי הסקר, עלות המחיה החודשית לסטודנט ממוצע בגוש דן היא 3,580 שקלים, לא כולל עלות שכר הלימוד. עלות המחיה מורכבת מ-1,660 שקלים המוקדשים לשכר הדירה ועוד 1,920 שקלים המופנים לשאר הוצאות המחיה- מזון, חשמל, מים, ביגוד, מזון, בילויים ושירותים אחרים.

מהסקר עולה עוד כי 66% מהסטודנטים במרכז מתגוררים בדירה שכורה או במעונות לעומת כשליש הנשארים לגור עם ההורים. השיקולים המכריעים בבחירת הדירה הם שיקולי מחיר (27%), קירבה לקמפוס הלימודים (24%), איכות הדירה (18%) ואיכות סביבה (16%). 8% מהשוכרים בחרו בדירתם בשל הקירבה לתחבורה ציבורית ו-7% בשל מיקום הקרוב של מרכזי בילוי.

גם בכל הנוגע למקורות המימון לתואר נראה כי הקשר בין ההורים לסטודנטים לא משמעותי כפי שיכולנו לחשוב- על פי הסקר, בסה''כ 23% מהסטודנטים במרכז הארץ נתמכים על-ידי ההורים. עוד נתון מפתיע - רק 8% מהסטודנטים במרכז הארץ נעזרים במלגות. 42% מהם מממנים את הלימודים מהכנסותיהם האישיות ו- 23% מהם נעזרים בהלוואות ובחסכונות. 4% מהסטודנטים נהנים מפטור משכר הלימוד או לומדים לתואר על חשבון מקום העבודה שלהם.

הסקר נערך במתכונת של ראיונות פנים מול פנים בקרב 400 סטודנטים ממכללות ואוניברסיטאות בגוש דן
על ידי מכון מרקטסט.

שליש מהסטודנטים גרים עם ההורים (ShutterStock)
שליש מהסטודנטים גרים עם ההורים (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי