072-3300504

האוניברסיטאות לסטודנטים: חיזרו ללמוד או שהסמסטר אבוד

באוניברסיטאות ובמכללות הציבוריות הוחלט על הארכת הסמסטר בשבועיים. סטודנטים שלא יגיעו לשיעורי החובה - ייפגעו אקדמית

ליאור ליוואק | 03-05-2007 18:13:00

סמסטר ב' באוניברסיטאות יוארך בשבועיים- כך הוחלט היום בישיבת ועד ראשי האוניברסיטאות. הועד מתכוון לפרסם מחר מודעה בעיתונות ובה יקרא לסטודנטים לחזור ללימודים ביום ראשון. בהודעות יצויין כי סטודנטים שלא יחזרו ללימודים ביום א' מסתכנים באובדן נקודות הזכות של הסמסטר בקורסי החובה. הסטודנטים שיחזרו ללמוד יזכו להתחשבות בהשלמת החומר ולהקלות בציונים.

בהודעת ראשי האוניברסיטאות נמסר עוד כי השיעורים יתקיימו גם אם רק מעטים מהסטודנטים יגיעו ביום ראשון ללימודים. "ראשי האוניברסיטאות שותפים לדאגתם של הסטודנטים לעתידה של ההשכלה הגבוהה בישראל" אמר יו"ר ור"ה ונשיא אוניברסיטת בר-אילן, פרופ' משה קוה. "ראשי האוניברסיטאות חרדים לפגיעה הבלתי הפיכה שהמשך השביתה עלול לגרום לציבור הסטודנטים".

בתגובה להודעת ועד ראשי האוניברסיטאות, הודיעו התאחדות הסטודנטים וארגון הסטודנטים במשותף כי "השביתה והמאבק ממשיכים כרגיל" וקראו לסטודנטים "להיות חזקים ולהמשיך לגלות נחישות ואומץ רב כפי שגילו עד היום ולא להתרגש מאיומי הסרק של ראשי המוסדות".

"הקנוניה של פקידי האוצר עם ור"ה בניסיון להפעיל לחץ על הסטודנטים ולהחליש את מאבקם (...) הוא משחק מלוכלך שרק מחזק ומעצים את תחושת התסכול של האזרחים והסטודנטים מההנהגה ושותפיהם" נמסר בהודעה המשותפת.

איתי שונשיין, יו"ר התאחדות הסטודנטים הודיע: "מאבקנו צודק וראוי. איומי ור"ה לא יביאו לקיצור השביתה. הסטודנטים חזקים ומאוחדים, ועד שראש הממשלה לא יסיים את המשבר, נמשיך להיאבק".

גם המכללות הציבוריות מתכוונות להאריך את סמסטר ב' בשבועיים. מועצת נשיאי המכללות הציבוריות קיבלה החלטה לחדש את הלימודים ביום א' ולהקל על הסטודנטים בהשלמת חומרי הלימוד. ביומיים האחרונים נפגשה שרת החינוך יולי תמיר עם ראשי האוניברסיטאות והמכללות והבטיחה כי ההסכם עם הסטודנטים קרוב.

טיוטת ההסכם העדכנית כוללת את הפחתת שכר הלימוד בשנה הבאה בכשלושה עד ארבעה אחוזים והחלת המלצות שכר הלימוד של ועדת שוחט בשנה שלאחר מכן. על פי ההסכם, לסטודנטים תינתן אפשרות להביע את הסתייגויותיהם במשך שלושה שבועות מיום הגשת ההמלצות על ידי הועדה, ולפני שאלו תוגשנה לאישור הממשלה. כמו כן, מציעה שרת החינוך, כי התקציבים שקוצצו בשנים האחרונות מההשכלה הגבוהה יוחזרו, וזאת בתנאי שתיושמנה המלצות ועדת שוחט.

שרת החינוך יולי תמיר. "הסכם קרוב"
שרת החינוך יולי תמיר. "הסכם קרוב"
פרופ' משה קווה. "חזרו ללמוד"
פרופ' משה קווה. "חזרו ללמוד"
איתי שונשיין."נמשיך להיאבק"
איתי שונשיין."נמשיך להיאבק"
אנחנו ניתן לך את כל
המידע שיחסוך לך
הרבה זמן וכסף!
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד