האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מה עושים נגד השפעת?

אוניברסיטה אמריקנית החלה בימים אלה מחקר המנסה לקשור בין שמירה על הגינה להתפשטות נגיף השפעת

רוי רגב | 19-02-2007 18:08:00

גם בארה"ב מרגישים היטב העונה את התפשטות השפעת. צוות מחקר באוניברסיטת מישיגן שבארה"ב החלו במחקר מהפכני הכולל מעל 2000 סטודנטים באוניברסיטה הגדולה.

המחקר שהחל ב-9 לחודש בודק האם ניתן לעצור את התפשטות נגיף השפעת על ידי שמירה על רמת הגינה גבוהה. מאות סטודנטים שהתנדבו להשתתף במחקר מסתובבים ברחבי האוניברסיטה עם מסכות מנתחים על פניהם לאורך כל יום הלימודים ולאחריו. בנוסף, התחייבו הסטודנטים לרחוץ ידיים באופן יסודי לפני האוכל בקפיטריות השונות ולא להסתובב בחברת הסטודנטים שלא לוקחים חלק בניסוי.

קבוצת ביקורת נוספת של כמה מאות סטודנטים תמשיך את חייה כרגיל. בסופו של התהליך יבחנו החוקרים את התפשטות השפעת בשתי הקבוצות. כך יוכלו לדעת החוקרים אם שמירה על הגינה הזאת תוכל לעצור את התפשטות הנגיף.

מהאוניברסיטה נמסר כי עדיין לא נמצאה תרופה למגפת השפעת הפורצת כל עונה ועולה למשק האמריקני מיליוני דולרים. לדברי האוניברסיטה ייתכן והניסוי הנ"ל יוכל לקבוע כי רמת הגינה גבוהה תוכל למנוע מעובדים רבים בארה"ב להחסיר ימי עבודה בגלל השפעת.

ממשלת ארה"ב העבירה לאוניברסיטה 1.3 מליון דולר למימון המחקר. הסטודנטים יקבלו בין 30 ל-100 דולרים כל אחד על ההשתתפות במחקר.

סטודנטים באוניברסיטת מישיגן השבוע. מסיכות על הפנים. (אתר אוניברסיטת מישיגן)
סטודנטים באוניברסיטת מישיגן השבוע. מסיכות על הפנים. (אתר אוניברסיטת מישיגן)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי