האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

שוחט: שכר הלימוד יתייקר

שוחט: שכר הלימוד יעלה בעקבות התייעלות מקורות ההכנסה של האוני'. דוברת אוני' ת"א: השבתת הלימודים היא רק צעד נוסף כנגד החלטות הוועדה.

סיגל זוהר | 11-02-2007 12:39:00

בראיון שערך בייגה שוחט לעיתון דה-מרקר קרא בייגה שוחט לסטודנטים להשתתף בועדתו שוחט, ולהפסיק עם החרמת הוועדה. כאמור הסטודנטים מחרימים את הועדה עד אשר ייושמו מסקנות ועדת וינוגרד.

כאמור יש בעייה של מקורות מימון לאחר שחל קיצוץ של כמיליארד שקלים בתקציב האוניברסיטאות:

מקורות המימון באוניברסיטאות נחלקים ל: 70 אחוזים מהמקורות הם מקורות ממשלה, 17 אחוזים שכר לימוד והיתר מגיע מתרומות והכנסות.

יש להגדיל את המקורות. יש צורך בהתייעלות המערכת; מספר אנשי הסגל יורד בצורה משמעותית כך שהיחס בין מספר המרצים לסטודנטים הורע. הגיל הממוצע של המרצים הוא מין הגבוהים בעולם ומספר הפוסט דוקטורנטים ירד מ 300 ל 150 אנשים. מדיניות של סבסוד שכר לימוד באוניברסיטאות, מחזקת את החזקים ואילו העלאת שכר הלימוד באוניברסיטאות מביא לידי הגדלת התקציב של האוניברסיטאות.

המגמה לייקר שכר לימוד נולדה לאחר שכבר נכחו לדעת כי שכר לימוד נמוך, מביא לידי ירידה ברמה האקדמית והתארכות משך הלימודים. באוסטרליה נקבע נוהג שמעניקים הלוואות לסטודנט תוך ידיעה כי הוא יוכל לפרוע אותם לאחר שיצליח להתבסס.

דפנה כהן דוברת אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב אמרה כי המשחק מכור. דבריו של שוחט רק מוכיחים כי מסקנות הוועדה ידועות מראש וכבר באפריל ייקרו את שכר הלימוד. הוועדה שהוקמה לטפל בתחלואי ההשכלה אך בראשה עומד אדם אשר אינו יודע דבר על איכות המחקר בישראל. הסטודנטים לא יתנו יד למחדל זה. השבתת הלימודים היא רק צעד נוסף למה שנעשה כנגד החלטות הוועדה.

מדיניות הסבסוד מחזקת את החזקים (ShutterStock)
מדיניות הסבסוד מחזקת את החזקים (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי