האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

מצוקת הסטודנט הבריטי

הסטודנטים בבריטניה לא מצליחים לסיים את לימודיהם באוניברסיטאות בגלל מצוקה כספית וחובות לבנקים

רוי רגב | 21-01-2007 13:26:00

דו"ח מיוחד שפורסם בשבוע שעבר באנגליה קובע כי סטודנטים רבים באנגליה, בדומה לסטודנטים בישראל, מצויים במצוקה כלכלית. בדו"ח פורסם כי רוב הסטודנטים נתמכים למרבה ההפתעה על ידי הוריהם, מה שגורם לסטודנטים הבאים ממשפחות מעוטי יכולת לוותר על המשך לימודיהם.

בדו"ח פורסם עוד כי שכר הלימוד הבריטי העומד על כ-6000 פאונד לשנה, אינו תואם את רמת ההכנסה בבריטניה. הדו"ח מציין כי מתוך הסכום הנ"ל מממן ההורה הבריטי כ-4000 פאונד בממוצע מכיסו. מחברי הדו"ח מבקשים למצוא פתרון לאותם סטודנטים שהוריהם אינם יכולים לתמוך בהם כלכלית.

בדו"ח מצוין כי כתוצאה מהמצב הבלתי אפשרי הזה, סטודנטים נכנסים לחובות כבדים עם תום לימודיהם. הסטודנטים, שלא מקבלים ייעוץ כלכלי כלשהו, לוקחים הלוואות רבות ונכנסים למשיכת יתר בבנק שאינם יכולים לכסות. הסטודנטים שבאים מרקע כלכלי מבוסס יכולים לקחת הלוואות נוחות יותר, בעוד אלו המגיעים מרקע כלכלי לא טוב לוקחים הלוואות בעייתיות שאותם הם לא יכולים להחזיר עם סיום הלימודים.

מחברי הדו"ח קוראים לממשלה לתת ייעוץ פיננסי לסטודנטים כדי שלא יעזבו את לימודיהם כתוצאה ממצוקה כספית. לטענתם המצב בו סטודנטים לוקחים הלוואות בעייתיות ונכנסים לחובות חייב להיפסק.

סטודנט בריטי. לסיים את הלימודים עם מינוס בבנק. (ShutterStock)
סטודנט בריטי. לסיים את הלימודים עם מינוס בבנק. (ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי