האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הסטודנטים מחריפים את מאבקם

באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ הוחרף המאבק כנגד ועדת שוחט. הסטודנטים מבהירים שזו רק ההתחלה.

סיגל זוהר | 03-01-2007 16:08:00

הסטודנטים החריפו את המאבק נגד מינוי ועדת שוחט לבחינת מערכת ההשכלה הגבוהה והשביתו היום את הלימודים באוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בן גוריון, המסלול האקדמי המכללה למנהל, מכללת וינגייט, מכללת קיי, מכללת הגליל המערבי, מכללת יהודה ושומרון ומכללת בצלאל.

המועצה המתאמת של ארגוני סגל האקדמי הבכיר על פיצוץ המגעים עם ועדת שוחט ועל תמיכתה בשביתת הסטודנטים.

סמוך לקמפוס הר הצופים כ 200 סטודנטים ערכו תהלוכה עם ארונות קבורה לציון מותה של ההשכלה הגבוהה. הסטודנטים אף הבעירו צמיגים.

באוניברסיטת חיפה הסטודנטים הציבו חמורים בכניסה לאוניברסיטה והציבו שלטים "אני חבר בוועדת שוחט", הסטודנטים אף חסמו את השערים והבעירו צמיגים.

באוניברסיטת תל אביב כ 150-200 סטודנטים חסמו את שערי הקמפוס ומנעו את כניסתם של הסטודנטים.

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב, בועז טופורובסקי אמר כי "לא יתכן שרוצים להפריט לנו את ההשכלה הגבוהה ולהעלות את שכר הלימוד. אנו נאבק נגד המחדל הזה שנקרא וועדת שוחט ונלחם על קיום הבטחות שלטוניות ועל דאגה לדור הבא במדינת ישראל".

ארגוני הסטודנטים מבהירים כי פעולה זו הינה רק שביתת אזהרה לפני ההחרפה, השבתת כל המוסדות האקדמיים. דרישותיהם של הסטודנטים: ביטול ועדת שוחלט; יישום מסקנות ועדת וינוגרד; הקמת ועדה בראשות שופט בדימוס.

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איתי שונשיין: השביתה הינה כאות מחאה על תקציב המדינה שיאושר בכנסת ביום זה. תקציב המדינה הינו פוגעני ואנטי חברתי. בתקציב זה אין אזכור ליישום מסקנות ועדת וינוגרד.

חסימת שערים באוניברסיטת תל אביב (איל צ'רניחובסקי)
חסימת שערים באוניברסיטת תל אביב (איל צ'רניחובסקי)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי