האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

והוא בכלל לא ידע שהוא מכחיש שואה

האקדמיה הקנדית סוערת לאחר שמרצה בכיר מאחת האוניברסיטות במדינה לקח חלק בכנס מכחישי שואה באיראן

רוי רגב | 25-12-2006 12:30:00

פרופסור מאוניברסיטת Nova Scotia שבקנדה, זועם על החלטת האוניברסיטה וסגל המרצים של המוסד להשעותו מהאוניברסיטה בעקבות נוכחותו בכנס מכחישי שואה שנערך בחודש שעבר באיראן. שיראז דוסה, מרצה בכיר למדעי המדינה באוניברסיטה, מואשם על ידי קברניטי האוניברסיטה ומרצים בכירים נוספים במוסד כי לא רק שלקח חלק באירוע המביש, אלא גם טען במהלך נאום ארוך שנשא בכנס, כי אירופה וארה"ב עושים שימוש ציני בשואה כדי להצדיק את המלחמה בטרור ובאיסלאם.

פרופסור דוסה ענה השבוע לראשונה על טענות האוניברסיטה נגדו במכתב ששלח באי-מייל לכל חברי הסגל. לטענתו הוא אינו מכחיש שואה והכנס כלל לא היה כנס של מכחישי שואה. הוא מוסיף כי הוא התאכזב קשות מיחס האוניברסיטה ולטענתו היא מגבילה את החופש האקדמי שלו.

"לצערי, במהלך הכנס שעסק בנושא בעיית הטרור, נכחה גם קבוצה קטנה של מכחישי שואה אשר הכתימו את הכנס המכובד, לדעתי זו טעות חמורה להחרים כנס אקדמי בגלל קבוצה קטנה ושולית", טען פרופסור דוסה. "לדעתי חשוב יותר לנסות ולהקשיב לצד האחר", הוסיף הפרופסור. לדבריו, גדולתה של אוניברסיטה נמדדת במוכנותה להגן על חברי הסגל שלה כאשר מנסים להשתיק ולדכא את עבודתם.

למרות האי-מייל המרגש ששלח הפרופסור הצדקן, האוניברסיטה הקנדית לא שינתה את החלטתה לגבי השעייתו. מהאוניברסיטה נמסר בתגובה לאי-מייל של פרופסור דוסה, כי האוניברסיטה תגן בחירוף נפש על כל חבר סגל שלה, כל עוד זה יפעל במסגרת החוק.

האשם חתאמי. הכנס נערך בחסות המנהיג הרוחני האיראני. (וואלה!)
האשם חתאמי. הכנס נערך בחסות המנהיג הרוחני האיראני. (וואלה!)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי