האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

בגרות באייפוד

מורה שביקש לעזור לתלמידיו ללמוד טוב יותר לבחינת הבגרות, הקליט עבורם את החומר בפורמט mp3

עינת חורשי | 13-12-2006 13:03:00

מורה להיסטוריה הקליט את חומר הלימודים לבחינת הבגרות בהיסטוריה בפורמט Mp3 והפיץ את הקובץ בקרב תלמידיו. המורה, ירון אברמוביץ', מבית הספר אנקורי בתל אביב, ביקש להגיש לתלמידיו את חומר הלימודים בפורמט שידרבן אותם ללמוד לבחינה ויקל עליהם לעשות כן. "רציתי להתחבר לתלמידים", אמר אברמוביץ' לעיתון ידיעות אחרונות, "רובם מסתובבים עם נגני מוזיקה וראיתי בכך הזדמנות שיש לנצל". אברמוביץ', שהקליט את כל חומר הלימודים ואף טרח והוסיף דגשים חשובים, מציין כי שיטה זו מסייעת בצורה ניכרת לתלמידים בעלי קשיי למידה או ריכוז, שאינם מסוגלים לעבור על מחברות מלאות בסיכומים ארוכים.

אברמוביץ' הפיץ את קובץ ה-mp3 בקרב תלמידיו, ואלו הגיבו בהתלהבות ליוזמה זו, וציינו כי היא כיפית. לדבריהם, בשיטה זו הם אינם מחויבים ללמוד בבית, ויכולים להאזין לחומר הלימודים בכל מקום.

השימוש בנגני מוזיקה נפוץ מאד בקרב התלמידים, ובפורומים הלימודים ברשת ניתן למצוא המלצות להקליט את חומר הבחינה ולהאזין לו (ובכך להשיג שני יתרונות: עצם ההקלטה תורמת לשינון החומר, וכן ההאזנה לו מהווה שינון נוסף). אך עד כה דובר בפעולה עצמאית וחלקית מאד של התלמידים ולא נמצא המורה שייקח על עצמו את המשימה להקליט את החומר הרב מיוזמתו ולהפיצו בקרב התלמידים.

מנהלת בית הספר התיכון אנקורי בתל אביב, ויוי הרשטיין, הגיבה אף היא בחיוב ליוזמה הפרטית של המורה. הרשטיין אמרה כי בית הספר פתוח לחידושים, וכי אם יוזמה זו תוכיח את עצמה, היא תורחב גם למקצועות לימוד אחרים.

תלמידה לומדת למבחן ומאזינה לחומר מוקלט (אילוסטרציה, ShutterStock)
תלמידה לומדת למבחן ומאזינה לחומר מוקלט (אילוסטרציה, ShutterStock)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי