האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

"מהפך" בשדרות

חברי עמותת "מהפך", דורשים מראש העיר לספק להם מבנה ציבורי שיאפשר להם להמשיך בעבודת הסיוע לילדים.

ניסן שטראוכלר | 07-12-2006 12:23:00

עשרות סטודנטים ותושבים מהעיר שדרות הפגינו אמש מול לשכתו של ראש העיר אלי מויאל. המפגינים, חברי עמותת "מהפך", דורשים מראש העיר לספק להם מבנה ציבורי שיאפשר להם להמשיך בעבודת הסיוע לילדים משכונת "קסדור" בשדרות.

לטענת המפגינים, בשכונה שמורכבת בעיקרה מעולים חדשים, ישנם ילדים רבים הזקוקים לסיוע. מזה כשבעה חודשים אין מבנה שמרכז את פעילותם, זאת לאחר שהעירייה העבירה את המבנה בו העמותה עשתה שימוש למען מטרות אחרות.

עמותת "מהפך" מפעילה שבעה מרכזים ברחבי הארץ בהם נוטלים חלק מאות פעילים. לעמותה נציגויות בקרית שמונה, יפיע, תמרה, פלורנטין, שדרות, ובשכונות קרית יובל והקטמונים בירושלים.

כ –28 סטודנטים ממכללת ספיר עושים את פרויקט הפר"ח שלהם בשיתוף עם עמותת "מהפך". הסטודנטים, הצטרפו למאבקם של תושבי המקום שיזמו את ההפגנה בשל החשש להמשכיות הפרויקט ול- 50 הילדים המשתתפים בו. בשלב זה פעילותה של העמותה נערכת מביתה הפרטי של ניצה וענונו מצוות ההיגוי של התנועה.

"תנועת מהפך היא תנועה לשינוי חברתי שעובדת עם חברות חלשות ומוחלשות, לא ברור לנו למה בעלי הכוח ובעלי האינטרסים רוצים לפגוע באלו שמנסים לעזור לחלשים" טוענת גלינה אלעזרוב, רכזת "מהפך" בשדרות. "אנחנו הסטודנטים הצטרפנו למאבק של תושבי שכונת קסדור שמנהלים מאבק מול העירייה בשביל מבנה אחד קטן, שירכז את פעילות החונכות האישית והקבוצתית".

מרים סאסי, מנהלת אגף החינוך בשדרות מסרה כי "הנושא הוא תחת אפיק עירוני ולא תחת אחריות אגף החינוך, אנחנו מנסים למצוא תורם ומימון אך אין בסמכותי לאשר מימון לנושא זה. בעבר שכרה העייריה בהתערבותו האישית של מ"מ ראש העירייה שי בן יעיש מבנה פרטי של אדם שמתגורר בשכונה אך ידוע לי שהופסק הקשר בין העמותה לאדם זה כך שהמענה לבעייה נמצא בידי ראשי העירייה". ראש העיר אלי מויאל טרם מסר את תגובתו.


עמותת "מהפך" עושה מהפכה (איתיאל ציון)
עמותת "מהפך" עושה מהפכה (איתיאל ציון)
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי