072-3300504

איפה כדאי ללמוד עיצוב פנים

תחום עיצוב הפנים צמח מתוך עלם האדריכלות. בניגוד לאדריכל שתפקידו לעצב את המבנה עצמו, מעצב הפנים מתמקד בעיצוב הפנימי של החלל או המבנה. מעצבי הפנים בעידן של היום אחראים לא רק על הצד האסטטי והנראות אלא גם על הצד של הנוחות, הפונקציונליות והפרקטיות. המעצב מנהל את פרוייקט העיצוב החל מבחירת צבעי הקירות ועד לבחירת רהיטי הבית ומיקומם המדויק בחלל הריק. חשיבותם של מעצבי הפנים רבה מאוד ולעבודתם יש חלק חיוני בהקמות של מבנים חדשים. תנופת הנדל"ן בשנים האחרונות הגדילה באופן משמעותי את כמות הפניות של בעלי דירות למעצבי פנים, ובהתאם לכך גם את הדרישה למעצבי פנים מקצועיים ואיכותיים.
 
 
תנאי הקבלה ומשך הלימודים בתחום
 
תנאי הקבלה משתנים בין מוסדות הלימוד השונים אך לרוב תדרשו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעבור מבחן פנימי של מוסד לימוד. מטרת המבחן היא לבדוק את מידת התאמתכם לתחום ולחזות בכך את ההצלחה בלימודים ובסיומם. גם משך המסלול תלוי במוסד הלימוד אך לרוב קורס מקיף בתחום ימשך כשנתיים. מוסדות לימוד רבים מבינים כי אנשים רבים מעוניינים לשלב את הלימודים עם עבודה ולכן תוכלו למצוא לא מעא מסלולי לימוד בתחום אשר מתקיימים בשעות הערב ובימי שישי.
 
 
איפה כדאי ללמוד עיצוב פנים?
 
כיום תוכלו למצוא מספר רב של מוסדות לימוד בתחום. מכללות ובתי ספר אשר מעניקים למעוניינים הזדמנות ללמוד ולהשתלב בתחום המרתק והנחשק. בדר"כ שיקולי המתעניינים באיזה מוסד לימוד לבחור לוקחים בחשבון את האזור הגאוגרפי של המוסד, את ההתמחויות שהוא מציע ואת המוניטין שלו בתחום. 
 
כל אחד שמעוניין ללמוד עיצוב פנים שואל את עצמו, איפה כדאי ללמוד עיצוב פנים ומה אלמד שם? הקורסים השונים בעיצוב פנים מציעים בפני המשתתפים מגוון של נושאי לימוד מעניינים ומהנים. בין הנושאים שיילמדו הם יסודות האדריכלות, אדריכלות נופים, רישום וציור, אדריכלות מודרנית, הכרת מבנים, סגנונות עיצוב שונים וטרנדים חדשים, שרטוט, הנדסה גרפית, אמנות עיצוב הבית, טכנולוגיות בניין, תורת החומרים, חומרים ושיטות, ארגונומיה, תוכנות עיצוב, תורת האסתטיקה, צילום, גרפיקה הנדסית, פנג שוואי ועוד.
 
בין מוסדות הלימוד המובילים בתחום תוכלו למצוא את מוסדות הלימוד הבאים:
 
תילתן - המכללה לעיצוב ותקשורת חזותית - המכללה נמצאת בעיר חיפה והוקמה בעקבות דרישת השוק לבעלי מקצוע מיומנים בתחומי העיצוב. על מנת להתקבל למוסד תעברו ראיון קבלה ומבחן התאמה. מי שיעבור בהצלחה יוכל להתחיל ללמוד במסלול מקיף ביותר הכולל לימודים של בין 3 ל-4 שנים. 
 
בית הספר למקצועות העיצוב - סטודיו 6B - סטודיו 6B הוקם  בשנת 2000 ע"י צוות אדריכלים בוגרי אוניברסיטת ת"א כמרכז ללימודי עיצוב. הסטודיו המרכזי נמצא בתל-אביב. בשנת 2008 נפתח סניף נוסף בחיפה לטובת תושבי הצפון. הלימודים מיועדים לבני 18 ומעלה ונמשכים שנה במסלול בוקר או ערב ומאפשרים למעוניינים להמשיך לעבוד במקביל. 
 
המרכז ללימודי חוץ ויצו חיפה - על מנת להתקבל למוסד הלימוד תצטרכו לעבור מבחן בית וראיון אישי. הקורס מבוסס על תכנון פרויקטים, משולבים עם סדנאות ושיעורים פרונטאליים ונפרס על פני שנתיים.
 
אורט - רשת מכללות ללימודי תעודה והסמכה - מכללות אורט נמצאות בפריסה ארצית ומציעות קורס עיצוב פנים ואדריכלות. מדובר בקורס מקיף מאוד אשר כולל 828 שעות לימוד אקדמיות. על מנת להתקבל למסלול תצטרכו להיות בוגרי 12 שנות לימוד ולעבור מבחן התאמה.
 
דיפלומה - ביה"ס ללימודי תעודה והסמכה - דיפלומה זהו בית ספר מטעם האוניברסיטה הפתוחה ועל כן תוכלו ללמוד במגוון אזורים בארץ. המוסד מציע קורס עיצוב ותכנון פנים הנמשך שנתיים. על מנת להתקבל למוסד הלימוד תעברו ראיון אישי.
 
עזריאלי מכללה אקדמית להנדסה ירושלים - לימודי המשך - לימודי המשך בירושלים והטכניון קמפוס ירושלים מציעים יחד תכניות לימוד בעיצוב פנים. הלימודים נמשכים 10 חודשים ומתקיימים בשעות הערב מה שמאפשר לשלב בין עבודה ולימודים.
 
מעניין אותך איפה כדאי ללמוד עיצוב פנים?
השאר/י פרטים לייעוץ
לימודים חינם!
מעניין אותך קורסים ולימודי תעודה בקורס עיצוב פנים בישראל?
השאר/י פרטים לייעוץ לימודים חינם!

מוסדות לימוד קורס עיצוב פנים לפי איזור

כל התארים והמסלולים במקום אחד! ניתן לראות את כל מוסדות הלימוד המציעים את מה שחיפשת. ניתן לנווט על ידי לחיצה על האזור המבוקש לרשימת המוסדות באותו אזור בלבד.
כל התארים והמסלולים במקום אחד! בחרו את הלימודים שחלמתם עליהם ונעזור לכם בבחירת המוסד ע"י היועצים הלימודים שלנו - בחינם!
באר שבע והדרום
גוש דן
הגליל והגולן
השרון
חיפה והסביבה
ירושלים והסביבה
מישור החוף והדרום
תל אביב
ישראל
חוות דעת של
סטודנטים על
תואר ראשון
הלל צבי
אוניברסיטת אריאל בשומרון
הגעתי לאריאל מלכתחילה כי זה המקום היחיד שבו יכולתי לשלב לימודים ועבודה. הופתעתי מכך שמדובר במוסד באיכות מאוד גבוהה
רונן דביר
אורנים המכללה האקדמית לחינוך
הקשר הבין אישי עם המרצים והסגל במכללת אורנים הוא מעולה, ומאוד תורם להווי בתוך המכללה. הסטודנט לא מרגיש כמו תעודת זהות, אלא כמו בנאדם, והוא מקבל המון תמיכה ועזרה
רועי רשף
המכללה האקדמית ספיר
בגדול, מכללת ספיר היא מקום שנעים ללמוד בו. מכללה מטופחת עם אחלה חבר'ה, מתקדמת ומלאה במרחבים ירוקים.
רננה אלבג
הבינתחומית לעיצוב ואדריכלות
התעניינתי באדריכלות הרבה זמן, עד שנרשמתי למכינה הבינתחומית לאדריכלות ועיצוב – שם נחשפתי לתחום התקשורת החזותית והתאהבתי. מבחינה מעשית בלימודים, אני מתמקדת יותר בתקשורת חזותית ופחות באדריכלות, וברגע שאסיים את המכינה אנסה להתקבל ללימודי תקשורת חזותית
דנה מויסון
האוניברסיטה הפתוחה
הרמה מאוד גבוהה בעיני באוניברסיטה הפתוחה, הספרים מעניינים וכיפים והתמיכה מהמרצים היא מדהימה. התחלתי ללמוד כשעוד הייתי תיכוניסטית, וידעתי כבר בגיל צעיר שאלך ללמוד באוניברסיטה.
שני צדיקריו
המכללה האקדמית ספיר
אני מאוד מרוצה ונהנית מהמכללה האקדמית ספיר ומהחוויה של הלימודים שהם לא באזור הבית ולא בפינה המוכרת. זו חוויה שבה צריך פתאום לשכור דירה ולהתמודד עם דברים של גדולים וספיר זה גם מקום שמתרכזים אליו סטודנטים מכל הארץ וכולם באים ללמוד פה, דבר שהופך את החוויה ליותר מיוחדת בעיני. בנוסף, המרצים פה הם מנחים ומורי דרך לכל דבר
גיורא זינגר
סמינר הקיבוצים
לימודים בסימנר הקיבוצים הם ברמה גבוהה ויש יחס אישי, אבל שום דבר אף פעם לא מושלם. בשביל המקצוע שבחרתי ללמוד זה המקום הכי מתאים בשבילי
לילך מיטלמן
האוניברסיטה הפתוחה
כל ההתנהלות של האוניברסיטה הפתוחה מסודרת, תמיד יש מענה ולמי לפנות, זמינים מאד לסטודנטים
מיקי פיינשטיין
המכללה האקדמית תל חי
זה בדיוק מה שדמיינתי, המקום, האווירה והאנשים עושים חשק לקום בבוקר ולהגיע. ברמה האקדמית יש פה מרצים מהבכירים ביותר, שגם יודעים להעביר את החומר האקדמי בצורה גבוהה וגם יוצרים איתנו קשרים אישיים
מתן פוטשניק
האוניברסיטה הפתוחה
האוניברסיטה הפתוחה מאפשרת לך לעשות המון דברים במקביל ורמת הלימוד היא גבוהה
באנר פירסומי
מה מתאים לך ללמוד?
יש לבחור שיטת חיפוש, להזין את התחום
וללחוץ על אייקון החיפוש
סוג לימודים
  • מכינות, בגרות ופסיכומטרי
  • לימודי תואר ראשון
  • הנדסאים
  • לימודי תואר שני
  • קורסים ולימודי תעודה
  • לימודים בחו"ל
  • לימודי תואר שלישי
קטגוריה
תחום
איזור
345
מקצועות
2538
מוסדות
17566
מסלולי לימוד