האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

הדרכה בעבודה סוציאלית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בהדרכה בעבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי

תחום העבודה הסוציאלית בעל חשיבות מאד גדולה בחיינו. המון אנשים בישראל ובעולם מטופלים על ידי עובדים סוציאליים, ולצערנו הביקוש לעובדים סוציאליים הולך וגדל משנה לשנה. להיות עובד סוציאלי זה אומר להיות עד למקרים אישיים ומשפחתיים קשים עד מאוד, לא פעם ניצבים העובדים הסוציאלים מול סיטואציות מאד לא פשוטות ותחת עומס של עבודה המצריכים חוזק וחוסן נפשי ברמה מאד גבוהה כדי להתמודד עם אותם דברים. על מנת שלא ייווצר מצב שבו העובד הסוציאלי קורס חלילה תחת העומס והמקרים הקשים הוא חייב לעבור הדרכה בעבודה סוציאלית מדי פעם כדי לחדד את הבעיות שעולות לצוף ולטפל בהם בצורה יעילה ולהבטיח את המשך עבודתו של העובד הסוציאלי.
 
 
הדרכה בעבודה סוציאלית
"לא פעם ניצבים העובדים הסוציאלים מול סיטואציות לא פשוטות ותחת עומס של עבודה" | shutterstock
 

תכני הלימוד
עובדים הסוציאליים לומדים דרכי טיפול שונים ודרכי התמודדות חדשים ומעודכנים לאותה תקופה. העובדים עוברים השתלמויות בתחום ורוכשים כלים חדשים אשר יעזרו להם להתמודד עם העומס הנפשי והפיזי המצטבר בעבודה מהסוג הזה. ניתן לראות בצורה ברורה שאנשים שעברו הדרכה שיפרו משמעותית את עבודתם, השיגו הצלחות רבות וההרגשה האישית שלהם השתפרה פלאים. במקצוע כל כך שוחק נפשית החשיבות בחידוש היא עילאית ולכן הדרכה בעבודה סוציאלית זה משהו שאסור לוותר עליו גם אם זה נראה כמו דבר מיותר שלא יועיל מבחינה לימודית.

יש המון דרכים ושיטות בהם נעזרים העובדים הסוציאלים כדי שיוכלו להמשיך ולעבוד עם אוכלוסיות קשות עם כל המורכבויות שנלוות אליהם. לכל מטפל יש דרכים ושיטות משלו להגן על עצמו ולצבור כוחות כדי להעניק מכוחות אלו למטופליו וגם לעצמו. חשוב מאוד להדגיש שישנם לא מעט מחקרים בתחום שמצביעים על זה שלהדרכה המקצועית בתחום יש תפקיד מאוד משמעותי שמשמש משאב עצום וחשוב להתמודדות עם כל הקשיים שעולים במסגרת העבודה השוטפת של העובדים הסוציאלים. ההדרכה קריטית ולא ניתן לוותר עליה, וכשאין הדרכה או שלחילופין היא קצרה ובלתי סדירה היא לעתים קרובות מבודדת את המטפל מול קשייו וגורמת בטווח הרחוק לקריסתו של העובד.
 
 

מטרת הדרכה בעבודה סוציאלית

מיטב המומחים בתחום רואים בהדרכות מהסוג הזה צורך חיוני בסיסי לפיתוח מיומנויות מקצועיות ואישיות, גיבוש הזהות המקצועית של העובד הסוציאלי, ההדרכה נתפסת כתהליך לימוד הקשור לתפקיד העובד, למטרותיו ולשיפור יכולותיו. יש הסכמה כמעט בלתי מדוברת בין המטפלים כי המטרה הכללית של טיפול היא להיטיב עם בני אדם. מהנחה זו נגזרת הסכמה בין מדריכים שמטרות ההדרכה דומות; להכשיר את המודרכים באופן מיטבי, כדי שבסופו של דבר יוכלו להיטיב עם המטופלים.
 
 
רוצים לשמוע עוד פרטים על לימודי עבודה סוציאלית/הדרכות מעשיות לעובדים סוציאלים? היכנסו לקישור - לחצו כאן
 

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים