האיזור האישי שלי
כאן נרכז עבורך באופן אוטומטי את כל תחומי הלימוד שהתעניינת בהם בעת ביקורך באתר
הבחירות שלי
להכוונה מקצועית חינם השאר פרטים ונציגנו יחזרו אליך

תנאי קבלה ללימודי עבודה סוציאלית

ייעוץ אישי חינם
//
מתעניין בתנאי קבלה ללימודי עבודה סוציאלית
מלא פרטיך ונחזור אליך בהקדם
מידע כללי
 
תנאי קבלה ללימודי עבודה סוציאלית משתנים בין ממוסד למוסד אך לרוב תנאי הקבלה זהים או לפחות קרובים אחד לשני, בדרך כלל אוניברסיטאות ידרשו ציון פסיכומטרי מעל 600 וממוצע בגרויות מעל 85. למכללות אשר ניתן ללמוד בהם עבודה סוציאלית תנאי קבלה פחות נוקשים וחלקן מסתפקות בציון פסיכומטרי 580 ומעלה.חלק מהמוסדות דורשים שהמועמדים ללימודים יהיו מעל גיל 20. בנוסף צריך ציון אנגלית ברמה גבוהה וכן יש מקומות שעושים ראיונות קבלה
 
 

לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 30

מי שעבר כבר את גיל השלושים אך עדיין מעוניין לעשות תואר ראשון בעבודה סוציאלית תנאי קבלה שלו יהיו שונים משל סטודנטים אחרים אשר יותר צעירים. יש מוסדות לימוד שמציעים לימודי עבודה סוציאלית מעל גיל 30, נותנים לאנשים להתקבל בלי בגרות ופסיכומטרי. הדרישה היחידה שלהם היא לעשות מכינה קדם אקדמית אשר אורכת ארבעה חודשים. במסגרת המכינה עושים רענון במקצועות הליבה הבסיסיים.
 
 

תנאי הקבלה לפי מוסדות הלימוד השונים

 
אוניברסיטת אריאל בשומרון - על מנת להתקבל לתואר ראשון B.S.W בעבודה סוציאלית אשר נמשך 3 שנים, תצטרכו להגיע עם ציון קבלה משולב של ממוצע ציוני הבגרות וציון מבחן הפסיכומטרי מבחן יעל - על הציון להיות 105 לפחות. במוסד זה "דרישות ידע בעברית", מהווה חלק מתנאי הקבלה עבור מועמדים אשר ביצעו את הבחינה הפסיכומטרית בשפה שאיננה עברית. דבר נוסף אשר מבקשים במוסד הלימוד הוא לעבור מבחן אשר בודק את רמת האנגלית שלכם.
 
המכללה האקדמית ספיר - במוסד לימוד זה ישנם מספר דרכי קבלה. הדרך הראשונה היא גיל מינימום של 20 וקבלה בעזרת ציון פסיכומטרי של 580 ומעלה, בגרות מלאה בממוצע של 85 לפחות, 4 יחידות באנגלית בממוצע של 75 ומעלה וציון במבחן אמיר של 185 לפחות או קבלת פטור בחלק של האנגלית בפסיכומטרי.
אפשרות נוספת לקבלה היא - גיל מינימלי שעומד על 20, ממוצע בגרויות של 98 ומעלה, אנגלית ברמת 4 יחידות עם ציון מינימלי של 75, 4 יחידות מתמטיקה בציון של 80 ומעלה, מבחן אמיר בציון של 185.
 
המכללה האקדמית הדסה - על מנת להתקבל למכללה על המועמדים לעמוד בדרישות הבאות: בגרות מלאה, אנגלית באמת 4 יחידות בציון עובר או תעודת סיום מכינה, ציון פסיכומטרי או מבחן ת.י.ל - מבחן התאמה מטעם המכללה, ציון מתאם אשר נע בין 550-620 מצביע על קבלה באישור ועדת החוג. אפשרות נוספת לקבלה ללא פסיכומטרי - ממוצע בגרויות בציון של 98 ומעלה ומעבר של ראיון קבלה.
 
האוניברסיטה הפתוחה - על מנת להירשם לתואר ראשון בעבודה סוציאלית אין על המועמד לעמוד בתנאי קבלה. בנוסף המוסד מאפשר אפיק מעבר - המעוניינים להשלים תואר ראשון בבית הספר לעבודה סוציאלית ולרווחה חברתית באוניברסיטה העברית (‏3 שנים‎)‏ או בבית הספר לעבודה סוציאלית באוניברסיטת חיפה לנצל בתחילת דרכם האקדמית את הפתיחות והגמישות של האו"פ.
 
אוניברסיטת חיפה - דרישות הקבלה לתואר ראשון בעבודה סוציאלית עומדות על ציון משוקלל של בגרות ופסיכומטרי אשר עומד על 615. בנוסף ישנה דרישה לאנגלית ברמה טובה וציון 120 במבחן יע"ל עבור מועמדים שלמדו בבתי ספר ששפת ההוראה בו היתה אחרת מהשפה העברית. כל מועמד יעבור גם ראיון קבלה עם ראש החוג.
 
המכללה האקדמית אשקלון - על מנת להתקבל לתואר ראשון B.S.W בעבודה סוציאלית תצטרכו להגיע עם ממוצע בגרויות 94 וציון פסיכומטרי של 500 ומעלה.
 
המכללה האקדמית תל-חי - דרישות הקבלה של המכללה עומדות על בגרות מלאה, גיל מינימום אשר עומד על 20, ראיון אישי וציון פסיכומטרי או ציון מצרף
 
המכללה האקדמית צפת - על המועמדים לעמוד בדרישות הקבלה הבאות - תעודת בגרות, ציון פסיכומטרי, גיל 20 ומעלה וראיון קבלה.
 

תנאי קבלה ללימודי עבודה סוציאלית תואר שני

מי שרוצה לעשות תואר שני בעבודה סוציאלית צריך שיהיה לו תואר ראשון בעבודה סוציאלית בממוצע מעל 80. בנוסף צריך להראות ניסיון תעסוקתי תחום ולעבור ועדת קבלה. יש מוסדות שדורשים לכתוב מסמך שבו צריך לפרט את הציפיות מהתואר, מהן המטרות והצעות למחקר אם יש
 
 
 

לימודי תואר ראשון בעבודה סוציאלית בכל האזורים

סינון מתקדם - בחר את האיזור או אזורים שלך
כלים שיעזרו לך לבחור מה ללמוד
המבדק
מחשבן סיכויי קבלה
מחשבון בגרויות
X
שירות אישי חינם
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים
באנר פירסומי
X
מחפש את מוסד הלימודים שהכי מתאים לך? השאר פרטים